طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

برنامه تولید ۷۵۰ هزار دستگاه خودرو توسط ایران خودرو در

کد خبر: 1307
زمان انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از ایکوپرس، مهدی خطیبی در نشست با مدیرعامل بانک تجارت، روش‌های تأمین مالی تولید زنجیره تأمین در سال آینده و راهکارهای رفع موانع را بررسی کرد.

وی گفت: سابقه همکاری بانک تجارت با ایران‌خودرو به بیش از ۵۰ سال می‌رسد و در حال حاضر ۳۰ درصد از تعاملات بانکی ایران‌خودرو با این بانک است.

خطیبی افزود: براساس تفاهم‌نامه تأمین مالی تا سقف دوهزار میلیارد تومان که به‌زودی به امضا خواهد رسید، در گام نخست تأمین ۵۰۰ میلیارد تومان عملیاتی خواهد شد که با توجه به سرعت جذب زنجیره تأمین، در فاصله زمانی کوتاهی به سقف دوهزار میلیارد تومان خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی تصریح کرد: سقف دوهزار میلیارد تومان فقط دو درصد نقدینگی است که ساپکو باید به قطعه‌سازان پرداخت کند و این سقف باید در آینده افزایش پیدا کند، اما در این مرحله و برای شروع کار سقف ریالی مناسبی است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، اطمینان زنجیره تأمین از دریافت وجوه در سررسید مقرر، امکان تأمین مالی از طریق بانک عامل برای حقوق، دستمزد و هزینه‌های سربار، انتقال اعتبار به زیرمجموعه برای خرید مواد اولیه و کاهش هزینه‌های مالی را از جمله مزایای سامانه SCF بانک تجارت به‌عنوان سامانه تسهیل تأمین مالی تولید برشمرد.

وی گفت: ایران‌خودرو و ساپکو، طرح‌ها و مشوق‌های لازم برای حضور بیشتر قطعه‌سازان و زنجیره تأمین برای استفاده از این سامانه را ارائه خواهند کرد تا قطعه‌سازان با آرامش بیش‌تری به سرمایه‌گذاری و مشارکت در تأمین نیاز خودروسازی اقدام کنند.

خطیبی افزود: با حمایت وزارت صمت و مساعدت‌های صورت گرفته، در آینده نزدیک شاهد توسعه این سامانه خواهیم بود.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

هادی اخلاقی فیض‌آثار، مدیرعامل بانک تجارت نیز با اشاره به ظرفیت‌های سامانه SCF این بانک در تأمین مالی تولید، گفت: این سامانه قادر به پاسخ‌گویی به نیاز زنجیره تأمین و قطعه‌سازان خواهد بود.

وی افزود: با راه‌اندازی این سامانه، هیچ‌گونه خللی در تأمین منابع مالی برای شرکت ساپکو و زنجیره قطعه‌سازی ایجاد نخواهد شد و این مجموعه‌ها، در سر رسید مقرر، وجوه خود را دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به افزایش تولید ایران‌خودرو در سال آینده، اظهار کرد: با توجه به رویکرد و سیاست این شرکت، بانک تجارت حمایت‌های لازم به ویژه در موضوع تأمین مالی و رفع موانع در مسیر تأمین نیازمندی قطعه سازان و سایر فرآیندهای تولید را انجام خواهد داد.

وی با بیان این‌که در آینده نزدیک، شاهد افزایش اعتبار این سامانه خواهیم بود، تصریح کرد: بانک تجارت خود را مکلف می‌داند از ایران‌خودرو حمایت و ظرفیت سامانه را افزایش دهد و نیز با توافقات صورت گرفته در مرحله بعدی، در کنار لایه‌های میانی زنجیره تولید، خدمات مالی مورد نیاز را به تامین‌کنندگان مواد اولیه از جمله فولاد پرداخت کند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری