طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

ظرفیت تجارت ایران و عراق ۳۰ میلیارد دلار است

کد خبر: 1315
زمان انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

فرزاد پیلتن در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ما در سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولی تجارت خارجی کشور معتقدیم ظرفیت‌های همکاری اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و عراق حداقل ۳۰ میلیارد دلار است.

مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران افزود: در بخش‌های صادرات، واردات و خدمات فنی و مهندسی و در زمینه‌های سرمایه گذاری مشترک ترانزیت و حتی سو آپ برخی محصولات این امکان وجود دارد که ما بتوانیم همکاری اقتصادی و تجاری دو کشور را در بالاترین سطح محقق کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین موضوعات در این خصوص ایجاد زیرساخت‌های تجاری است؛ ما باید بتوانیم زیرساخت‌های گمرکی و حمل و نقل و بانکی را تقویت کنیم که اکثر این زیرساختها مرتبط با استان‌های عراقی در جوار استان خوزستان است که امیدواریم اتاق بازرگانی خوزستان در این امر به ما کمک کند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

پیلتن ضمن تاکید بر مدیریت واحد پایانه‌های مرزی چزابه و شلمچه، تصریح کرد: همچنین دولت تلاش می‌کند تا اتصال ریلی میان ایران و عراق تسهیل شود

وی افزود: در حال حاضر ما شاهد حضور پاویون‌های ایران در نمایشگاه‌های عراق هستیم و در آینده نمایشگاه‌های بیشتری نیز برگزار خواهیم کرد؛ در واقع در تلاشیم با برگزاری این نمایشگاه‌ها محصولات کشورمان را معرفی کنیم.

پیلتن گفت: به عنوان نمونه همایش فرصتها و راهکارهای توسعه صادرات به استان‌های جنوبی عراق را برگزار کردیم که در این همایش از سه استان بصره، ذی غار و میسان مهمان داشتیم که امیدواریم برگزاری مراسم‌های این چنینی، بتواند به پیشرفت روابط تجاری ایران و عراق کمک کند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری