طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

نخستین دستگاه «ایکس آر اف» ایرانی در بندرعباس رونمایی شد

کد خبر: 1814
زمان انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۴ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار مهر، عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان چهارشنبه شب در آیین رونمایی از این دستگاه که با اختتامیه همایش همراه بود گفت:ساخت این دستگاه که در صنعت فولاد مورد استفاده قرار می گیرد ، در انحصار پنج کشور است که به دلایل شرایط تحریمی از دادن آن به ایران خودداری می کردند.

معروفخانی افزود:این دستگاه برای آنالیز آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بومی‌سازی شده و با مهندسی معکوس تولید شده است.

وی ادامه داد: هفته گذشته نیز در سازمان انرژی اتمی آزمایش و تایید شد که در شرکت فولاد هرمزگان مورد استفاده قرار می‌گیرد و از هفته آینده تولید انبوه آن انجام می ‌شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

معروفخانی تصریح کرد: ساخت این دستگاه حدود ۸۰ هزار یورو صرفه جویی ارزی به همراه دارد و مورد استفاده و نیاز همه شرکت‌های فولادی کشور است.

دومین کنفرانس بین المللی ۲روزه فولاد و ریخته گری مداوم روز سه شنبه به میزبانی فولاد هرمزگان در بندرعباس آغاز شد و درآن چهره های علمی و صنعتی صنعت فولاد، مباحث تخصصی این حوزه را در قالب کارگاه و مقاله مورد بررسی قرار دادند.

پژوهشگرانی از دانشگاه کوییزلند، دانشگاه لئوبن اتریش و دانشگاه علوم و فنون نروژ در کنار چهره های علمی از داشگاه های صنعتی شریف، دانشگاه شیراز، دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه هرمزگان و متخصصان کارخانه های فولاد سراسر ایران در دومین کنفرانس بین المللی فولاد و ریخته گری هرمزگان به ارائه مطلب می پردازند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری