طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است

کد خبر: 3210
زمان انتشار: ۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، اولین و بزرگترین رویداد بین المللی با موضوع خصوصی سازی در اقتصاد ایران با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، حسین قربان زاده، رئیس سازمان خصوصی سازی و همچنین جمعی از مدیران ارشد اقتصادی و صنعتی کشور در محل سالن اجلاس سران برگزار شد.

ذوب آهن اصفهان نیز به عنوان یکی از شرکت‌های واگذار شده اصل ۴۴ به صورت کارشناسی در این رویداد و همچنین در پایون متمرکز معدن و صنایع معدنی در حاشیه این رویداد حضور داشت.

در روز سوم این رویداد محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن سخنرانی در این رویداد از غرفه ذوب آهن اصفهان در پایون معدن و صنایع معدنی بازدید کرد و از نزدیک با مدیران و کارشناسان شرکت گفت‌وگو نمود. در این بازدید کارشناسان به مزیت‌های صنعت فولاد ایران در تولید ناخالص ملی، اشتغال زایی و ارزآوری برای کشور به ویژه در تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی اشاره کردند و مسائل و موانع پیش روی این صنعت را یادآور شدند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

قالیباف پس از ارائه توضیحات کارشناسان شرکت، با بیان اینکه ذوب آهن اصفهان کمترین بهره مندی از یارانه انرژی و مصرف گاز طبیعی را دارد و برق مورد نیاز را نیز با استفاده از گازهای فرآیندی خود تولید می‌نماید، گفت: مجلس شورای اسلامی در جهت تسهیل امور پیش روی صنعت فولاد، آمادگی همیاری لازم را دارد.

وی اضافه کرد: صنعت فولاد برای رهایی از مشکلات تأمین انرژی مورد نیاز خود باید در تولید برق و گاز سرمایه گذاری نماید و مجلس شورای اسلامی نیز در حوزه قانونگذاری آماده هرگونه کمک است.

سیدشمس الدین حسینی، رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان و گفت‌و گو با کارشناسان شرکت در خصوص وضعیت داخلی و بین المللی صنعت فولاد، گفت: کشور حداقل ۱۰ میلیون تن مازاد تولید فولاد دارد و باید از ظرفیت صادرات آن علی الخصوص در دوران تنش میان روسیه و اوکراین استفاده شود ولی متأسفانه با اعمال عوارض صادراتی نامتناسب، مشکلات پیش روی صنعت فولاد دو چندان شد.

رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی، افزود: مجلس شورای اسلامی با تصمیم‌ها و دستورالعمل‌های غیرکارشناسی در این زمینه موافق نیست و تلاش می‌شود موانع پیش روی تولید و چرخه اقتصادی کشور را رفع نماید.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>
مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است

گفتنی است؛ از مهم‌ترین اهداف برگزاری این رویداد ارائه گزارش واقع بینانه از نتایج واگذاری‌های انجام شده با توجه به عملکرد بنگاه‌ها و شرکت‌های موصوف در دوره پس از واگذاری، فرهنگ سازی و روشنگری اذهان عمومی، وظایف و پیامدهای خصوصی سازی در عرصه اقتصاد ملی و ایجاد همراهی افکار عمومی با اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴، تلاش برای ایجاد اتفاق نظر میان دستگاه‌های مختلف اجرایی، نظارتی و مسئولان ارشد نظام در موضوع خصوصی سازی با رویکرد رفع موانع و تسهیل در امر واگذاری‌های موفق، بهره گیری از تجربه‌های بین المللی از طریق مرور فرآیند خصوصی سازی در برخی کشورها، هم افزایی و تبادل نظر کارشناسی میان فعالان بخش خصوصی، مدیران بنگاه‌های واگذار شده و در لیست واگذاری با مسئولان دولتی و کارشناسان ذی ربط ترسیم چشم انداز و افق آینده خصوصی سازی با رویکرد جدید است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری