طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

دستیابی به رشد ۱۳ درصدی در بخش معدن نیازمند تامین زیرساخت‌هاست

کد خبر: 38514
زمان انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۶ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار، محمدرضا بهرامن امروز (چهارشنبه) در نشست خبری با موضوع برگزاری نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدن، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته تهران اظهار داشت: بخش معدن یک بخش توسعه ای است که در یک سال گذشته حرکتی نو در آن انجام شده است و باید استمرار یابد.

وی با تاکید بر لزوم ظرفیت سنجی نسبت به معادن، افزود: نخست، باید سرمایه گذاری در بخش تولید انجام شود و پس از آن به موضوع فروش و صادرات بپردازیم، زیرا مواد معدنی تامین‌کننده مواد اولیه بسیاری از صنایع در جهان است؛ لازمه اصلی این مهم تولید است و باید در کشورهایی صادرات کنیم که بتوانیم در مقابل واردات مواد اولیه داشته باشیم.

رئیس خانه معدن ایران ادامه‌داد: تحریم‌ها فقط در بخش مالی اثر گذار است و در همین راستا به دنبال تنظیم برنامه و توسعه سرمایه گذاری بین المللی هستیم.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۴۵ میلیارد دلار در بخش معدن، گفت: اکنون سهم معدن در اقتصاد کشور سه درصد است که باید به ١٣ درصد برسد.

بهرامن افزود: برای رسیدن به برنامه توسعه ای، بخش معدن نیازمند ۱۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری است.

وی اضافه‌کرد: سند بخش معدن یک سال است که با وسواس و حساسیت در تشخیص مصلحت نظام بررسی می شود و مجدد ابلاغ خواهد شد.

حضور ٣٠٠ شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه بین‌المللی معدن
رئیس خانه معدن ایران با اشاره به برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدن، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته تهران گفت: این نمایشگاه با عرضه آخرین دستاوردها در حوزه اکتشافات، استخراج و تجهیزات از ١٣ تا ١۶ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی تهران برگزار می شود.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

وی خاطرنشان‌کرد: امسال ٣٠٠ شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه شرکت می کنند و نمایندگان ٧۴ شرکت خارجی از کشورهای روسیه، چین، ترکیه، هند، امارت، آلمان، کانادا، بلاروس، افغانستان و اسپانیا حضور دارند.

رئیس خانه معدن ایران عنوان کرد: پنج پنل جانبی با عناوین مسوولیت پذیری اجتماعی سازمانی در صنعت معدن، راهکارهای تامین مالی در بخش معدن، چالش های توسعه پایدار در حوزه صنایع معدنی، هوشمندسازی تحول دیجیتال و انقلاب صنعتی در معادن و اهمیت حمل و نقل و ترانزیت در صنایع معدنی در این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری