طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

سند راهبردی ایدرو ۱۴۰۶ رونمایی شد

کد خبر: 3990
زمان انتشار: ۲۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایدرو، در مراسمی همزمان با پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس ایدرو و با حضور رئیس و دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت، مدیرکل دفتر وزارتی صمت، اعضای هیات عامل ایدرو، معاونان و مدیران سازمان و شرکت‌های تابعه از ویرایش نخست سند راهبری ایدرو ۱۴۰۶ رونمایی شد.

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو در این مراسم با اشاره به مختصات خاص اقتصاد کشور، سند راهبردی جدید ایدرو را مبتنی بر توسعه تحول محور برشمرد و گفت: چشم‌انداز ایدرو در سند راهبردی، پیشرو در توسعه صنعتی و گسترش بن سازه (پلت فرم) های نوسازی و نوآوری صنعتی در افق ۱۴۰۶ خواهد بود.

علی نبوی توانمندسازی و نوسازی صنایع، توسعه بن سازه (پلت فرم) های نوآورانه، توسعه هدفمند سرمایه‌گذاری و توسعه مدیریت و ارتقای شایستگی‌ها را چهار راهبرد کلان ایدرو بر اساس سند جدید عنوان کرد..

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

رئیس هیات عامل ایدرو گفت: در راستای توانمندسازی و نوسازی صنایع ایجاد شبکه ارزیابی، رتبه بندی و نظارت بر ارائه دهندگان خدمات، شناسایی حلقه‌های دانشی و ایجاد پلت فرم‌های بهم رسان ذی نفعان این حوزه، تسهیل‌گری در ارائه خدمات مشاوره‌ای و تسهیل‌گری در تامین مالی اجرای طرح‌های بهسازی، بازسازی و نوسازی از جهت‌گیری های این راهبرد کلان ایدرو است.

به گفته نبوی، تحرک بخشی به جریان کسب و کارهای نوظهور و فناور محور، بهم رسانی عرضه و تقاضای فناوری، حمایت از نوآوری فناورانه و رسوخ آن در صنایع و ایفای نقش فعال در توسعه و تعمیق ساخت داخل از دیگر جهت‌گیری های اصلی این راهبرد به شمار می‌رود.

معاون وزیر صمت، شناسایی زمینه‌های سرمایه گذاری منتخب و سودآور، ارزیابی و انتخاب شرکای راهبردی داخلی و خارجی، مولد سازی دارایی‌ها و تنوع بخشی به روش‌های تامین مالی، گسترش روش سرمایه گذاری و اخذ بهره مالکانه و استفاده حداکثری از توان ساخت داخل را به عنوان جهت گیری های توسعه هدفمند سرمایه‌گذاری به عنوان سومین راهبرد کلان جدید ایدرو عنوان کرد.

نبوی در ادامه در تشریح جهت‌گیری های اصلی راهبرد توسعه مدیریت و ارتقای شایستگی نیز گفت: ایجاد شبکه‌ای منسجم، توانمند و ذی‌صلاح از ارائه دهندگان خدمات توسعه کسب‌وکار و بهبود حاکمیت شرکتی با محوریت ارتقای عملکرد، مهارت‌ها و توان مدیریتی شرکت‌های تحت پوشش می‌تواند به تقویت و بالندگی سرمایه‌های انسانی و سازمان بنگاه‌های تولیدی و خدماتی کمک کند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

رئیس هیات عامل ایدرو همچنین خط مشی و محورهای راهبری عمومی شرکت‌های تابعه‌ ایدرو را رعایت قوانین و انجام تکالیف قانونی، اهتمام برای تحقق و بهبود عملکرد، پایش و نظارت، مدیریت منابع و مصارف، مدیریت ساختار منابع انسانی و تحقق انتظارات سازمان به عنوان سهامدار ذکر کرد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری