طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

رشد ٣۴ درصدی صادرات لوازم خانگی کوچک در یکسال گذشته – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کد خبر: 4887
زمان انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی برادران ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از یک واحد تولید لوازم خانگی در استان قزوین اظهار کرد: طی یک سال گذشته شاهد تحول بنیادین در صنعت لوازم خانگی کشور بودیم تا جایی که در برخی کالاها که نیاز بازار بوده و تولید به میزان کافی در کشور وجود نداشته خط تولیدهای جدیدی راه اندازی شده است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت ادامه داد: راه اندازی خطوط تولید به ما کمک می‌کند پاسخگوی نیازهای داخلی باشیم و امروز شرکت‌های داخلی به خوبی توانسته‌اند نیازها را تأمین نمایند.

این مسئول با اشاره به دغدغه رقابت در بازار تولید داخلی ابراز کرد: از زمان ایجاد محدودیت در واردات لوازم خانگی، در حوزه لوازم خانگی کوچک ٣۴ درصد رشد صادرات داشته‌ایم و رشد تولید تلویزیون در دسته لوازم صوتی و تصویری در کشور قابل توجه بوده است و نیز رشد صادرات چشمگیر بوده است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی گفت: مجموعه این اقدامات توانسته بازار را رقابتی کند تا حدی که می‌بینیم در جشنواره‌های داخلی رقابت تنگاتنگ و قابل توجه بین تولید کنندگان مشهود است و در هدف‌گذاری‌های کلان نیز شاخصه رقابتی بودن بازار به طور جدی مورد توجه بوده است.

برادران مطرح کرد: فائق آمدن بر کالای قاچاق هم برای ما و تولیدکنندگان اهمیت دارد لذا تولید بالا و با کیفیت و اشباع بازار تا حد قابل توجهی توانسته توجه‌ها را به کالای ایرانی جذب کند.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت توضیح داد: هم اکنون که در آستانه جام جهانی فوتبال هستیم، مجموعه تولید کنندگان تلویزیون در کشور طرح مشترکی را دنبال می‌کنند که کاهش ۵ درصدی قیمت تلویزیون در ماه منتهی به جام جهانی را داشته باشند.

این مسئول اضافه کرد: کیفیت و خدمات پس از فروش و رضایت خرید از دیگر موضوعات قابل توجه برای ما در زمینه تولید لوازم خانگی است، تولیدکنندگان موظفند میزان رضایت مشتری را به ما گزارش می‌کنند و ما این رصد را داریم و آئین نامه کیفیت را ارتقا داده‌ایم و علاوه بر ضمانت ١٨ ماهه محصولات که قانون بوده است برخی از تولیدکنندگان ضمانت را تا ٢۴ ماه ارتقا داده‌اند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

برادران عنوان کرد: در حوزه ارتقای کیفیت هم رقابت شکل گرفته و همین امر موجب بالا بردن کیفیت خدمات، بالا رفتن ضمانت خدمات پس از فروش و در نهایت افزایش رضایت مشتری شده است.

معاون وزیر صمت اضافه کرد: امیدواریم مجموعه سیاست‌هایی که با کمک تولید کنندگان صورت گرفته مورد عنایت مردم در مصرف تولیدات داخلی قرار گیرد و بتوانیم در حوزه اشتغالزایی نیز اثر گذار باشیم.

وی تاکید کرد: در مجموع بازدیدهایی که داشتیم توانستیم در حوزه قطعات کیفیت بالاتر از کیفیت جهانی داشته باشیم و همین مسئله کاهش ارز بری را نیز در پی داشته است.

برادران تصریح کرد: با توجه به اینکه با برنامه ریزی های صورت گرفته تعامل با خوشه‌های صنعتی و هم چنین به طبع آن حمایت از واحدهای کوچک‌تر نیز وجود دارد لذا در حوزه رونق اشتغالزایی نیز مؤثر است.

وی بیان کرد: سال گذشته تولید کنندگان دغدغه‌هایی داشتند از جمله در حوزه تولید مواد پتروشیمی بود که با همکاری شرکت صنعتی پتروشیمی ایران و افزایش مواد این دغدغه تا حد زیادی مرتفع شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: با مصوبه خوبی که مجلس شورای اسلامی در هفته گذشته مبنی بر کاهش تعرفه برای قطعات داشت امیدواریم بازار رقابتی تر شود و قطعاً محصولات بهتری تولید خواهد شد و هرچه کیفیت تولید افزایش یابد بازار خرید مردم گرم‌تر و بستر صادرات نیز فراهم خواهد شد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری