طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

موافقت ایران و قطر برای تجارت ۳ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۵ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کد خبر: 4981
زمان انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران که برای افتتاح نمایشگاه اختصاصی ایران در دوحه به قطر سفر کرده است، از تدوین نقشه راه توسعه تجارت میان دو کشور خبر داد.

وی که به همراه محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهور در دوحه حضور دارد، در دیدار با شیخ تمیم، امیر قطر و در راستای گسترش روابط تجاری دو کشور، پیشنهاد تدوین نقشه راه توسعه تجارت ایران و قطر و تشکیل کارگروهی برای پیگیری این امر را مطرح کرد که مورد موافقت امیر قطر قرار گرفت.

در این دیدار امیر قطر بر هدف‌گذاری دو کشور برای ارتقا تجارت دو جانبه و رسیدن به تجارت ۳ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۵ تاکید و حمایت همه جانبه خود را از بهبود روابط تجاری دو کشور اعلام کرد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در دوحه با هدف ارائه توانمندی‌های تجاری ایران جهت بهره‌گیری از فرصت جام جهانی روز یکشنبه افتتاح شد.

این نمایشگاه که به همت سازمان توسعه تجارت و با هدف ارائه توانمندی‌های ایران در حوزه صنایع غذایی، شوینده، صنایع دستی، فرش و حوزه دانش بنیان کشور در حال برگزاری است، تا ۲۷ مهر ادامه دارد و طبق برنامه زمانبندی شده، هیأت‌های تجاری و شیوخ سرشناس قطری با حضور در نمایشگاه، با این توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی آشنا می‌شوند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری