طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

احیای ۲.۵ هزار واحد راکد در یک سال/ چند نفر مشغول به کارند؟

کد خبر: 5898
زمان انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار مهر، بررسی‌ها نشان می‌دهد که طی یک سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۴ واحد صنعتی راکد و تعطیل در داخل و خارج شهرک‌ها و نواحی صنعتی احیا و فعال شده‌اند.

از این میزان ۷۶۶ واحد صنعتی در ۷ ماه نخست امسال به چرخه فعالیت بازگشته‌اند که زمینه اشتغال ۱۵ هزار و ۴۱ نفر را فراهم کردند. البته طبق برنامه ریزی ها امسال برای احیای ۱۶۰۰ واحد تولیدی راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور و ۴۰۰ واحد در خارج از شهرک‌ها هدف گذاری شده است.

همچنین طی یک سال اخیر ۷ هزار و ۶۴۰ قرارداد حق بهره برداری زمین شهرک‌های صنعتی منعقد و حدود ۳۱۰۰ هکتار از اراضی شهرک‌های صنعتی به متقاضیان جدید سرمایه گذاری واگذار شد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر نیز ۵ هزار و ۹۲۵ هکتار به مساحت اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی اضافه و یک هزار و ۹۹۶ هکتار زمین صنعتی ایجاد شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که به طور کلی تا پایان شهریور ماه امسال ۴۹ هزار و ۸۸۲ واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیده که زمینه اشتغال بیش از ۹۹۸ هزار نفر را فراهم کرده‌اند. که به ترتیب نسبت به سال گذشته رشد ۳.۷ و ۳.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

گفتنی است، تاکنون ۱۲ هزار و ۶۷ واحد راکد، شامل ۶۸۱۴ واحد در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی و ۵۲۵۳ واحد در خارج از آن‌ها شناسایی شده است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری