طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

رشد ۳ درصدی تولید پوشاک/ ۱.۵ میلیارد دلار پوشاک قاچاق وارد شد

کد خبر: 8546
زمان انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

امید قالیباف در مورد بازار پوشاک با بیان اینکه، اندازه بازار پوشاک کشور ۹ میلیارد دلار است، به مهر گفت: تولید پوشاک در ۷ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد رشد داشته است.

سخنگوی وزارت صمت در خصوص قاچاق پوشاک هم افزود: برآوردهای مختلفی از میزان قاچاق پوشاک ارائه می‌شود اما بر اساس اعلام اتحادیه پوشاک در ۷ ماهه امسال یک و نیم میلیارد دلار پوشاک قاچاق وارد کشور شده است.

قالیباف الزام پوشاک به اخذ شناسه کالا را راهکار اصلی مبارزه با قاچاق دانست و گفت: در مجموع تاکنون ۳۵۷ هزار و ۲۵۵ شناسه برای گروه پوشاک صادر شده است که با پیوستن سایر تولیدکنندگان برای دریافت شناسه مسیر برخورد با پوشاک قاچاق هموارتر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

سخنگوی وزارت صمت به صادرات پوشاک هم اشاره کرد و ادامه داد: ارزش صادرات ۷ ماهه پوشاک ۳۷ میلیون دلار بوده است. البته هدف‌گذاری صادراتی پوشاک برای سال جاری ۸۴ میلیون دلار است که بنابراین در نیمه دوم سال باید صادرات شتاب بیشتری بگیرد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۷۵۸ واحد تولید پوشاک پروانه بهره برداری دارند و ۱۳ طرح بزرگ تولید پوشاک با پیشرفت بالای ۸۰ درصد نیز در حال تکمیل است که بزودی افتتاح خواهند شد.

قالیباف صنعت پوشاک را دارای مزیت اقتصادی ارزیابی کرد و گفت: در واحدهای صنفی – توزیعی بیش از ۲۵۱ هزار نفر و در واحدهای صنفی – تولیدی ۹۳ هزار نفر در حوزه پوشاک اشتغال دارند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری