طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

تسهیل واردات ماشین آلات معدنی

کد خبر: 9425
زمان انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار، امید قالیباف افزود: وزارت صمت برای رفع مشکل واردات ماشین آلات معدنی اقداماتی را آغاز کرده است و بر این اساس در حال حاضر مجوز واردات ۱۵۰۰ دستگاه ماشین آلات معدنی صادر شده است.

وی افزود: یکی از موانع واردات ماشین آلات معدنی تکیه بر ساخت داخل بود و این در حالی است که فعلا توان تولید بخشی از ماشین آلات معدنی در کشور وجود دارد؛ به عنوان مثال اگرچه در حال حاضر می توانیم دامپ تراک ۳۰ تنی را تولید کنیم اما  توان تولید دامپ تراک ۱۰۰ تنی یا بیشتر وجود ندارد بنابراین برای اینکه به علت نبود این قبیل ماشین آلات،   لطمه ای به استخراج در بخش معدن وارد نشود مجوز واردات این گونه ماشین آلات صادر شده است تا از طریق داخلی نیاز داخلی رفع شود.

قالیباف اظهار داشت: سیاست وزارت صمت این است که علاوه بر اینکه تمام ظرفیت داخلی را فعال کند و حداکثر استفاده را از ظرفیت تولید داخلی ببرد اما کار استخراج معدن را معطل ماشین آلات مورد نیاز نکند و لذا بر اساس این منطق فرآیند واردات ماشین آلات مورد نیاز بخش معدن تسهیل شد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی با بیان اینکه ماشین آلات معدنی معمولا با کارکرد ۱۸ سال به بالا فرسوده به شمار می روند، گفت: در حال حاضر حدود ۱۵ هزار دستگاه ماشین آلات معدنی ۲۰ سال به بالا در کشور وجود دارد که باید این فرسودگی جبران شود.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری