طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

اختصاص حقوق دولتی معادن به مناطق همجوار معدن

کد خبر: 9475
زمان انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار، سیدرضا فاطمی امین در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به انتشار خبر رسانه های بیگانه از تعطیلی معدن طلا گفت: موضوع تعطیلی در یکی از استان ها اتفاق افتاد و معمولا معادن، معارضان محلی دارد و به طور طبیعی وقتی معدنی فعال می شود باید به آن منطقه و ساکنانش کمک شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این موضوع نه فقط در معدن طلا بلکه در معادن دیگر هم وجود دارد و به دفعات اتفاق افتاده است که باید هر کدام از آن ها بررسی شود و اگر لازم باشد معدن برای منطقه کاری انجام دهد و یا کار توجیهی صورت گیرد، اقدام شود.

وی در ادامه گفت : تعارض میان معدنکاران و ساکنان محلی از قبل وجود داشته و بعدا هم پیش خواهد آمد از این رو باید این موضوعات مورد به مورد حل شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

فاطمی امین در خصوص واگذاری نمایندگی واردات خودرو به ایران خودرو و اینکه این موضوع باعث غیر رقابتی شدن کار می شود، اظهار داشت: موضوع واردات خودرو توسط شرکت ها کاملا رقابتی است و تعداد زیادی نیز ثبت نام کرده اند اتفاقا تاکنون ایران خودرو مدارکش را کامل نکرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: شرایطی برای شرکت های متقاضی واردات خودرو مشخص شده است و هر شرکتی که حائز شرایط باشد، می تواند ثبت نام کند و ما نمی توانیم بگوییم که شرکتی ثبت نام نکند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری