طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است
حرمت شکنی شهر و شهروند

یکی از مصائب بزرگ نظام شورایی، تفکر سیاسی حاکم بر آن است

روزنامه نگار استان فارسی نوشت: یکی از مصائب بزرگ نظام شورایی، تفکر سیاسی حاکم بر آن است.اعضای شوراها دریک بعد زمانی، با توجه به افت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات با قرار گرفتن در لیست های منتخب جناحین سیاسی وارد این پارلمان شهری می‌شوند.
کد خبر: 37156
زمان انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷ قبل از ظهر -
شوراهای شهر

به گزارش طلوع اقتصاد، فرزاد وثوقی روزنامه نگار استان فارسی در پاراگرافی نوشت: یکی از مصائب بزرگ نظام شورایی، تفکر سیاسی حاکم بر آن است.اعضای شوراها دریک بعد زمانی، با توجه به افت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات با قرار گرفتن در لیست های منتخب جناحین سیاسی وارد این پارلمان شهری می‌شوند.

هرچند با ریزش اعتماد مردم و گسترش فساد سیستماتیک در نظام اداری از صف های طولانی مردم پای صندوق های رای خبری نیست اما لیست ها بنام انقلاب و جبهه مردمی برای خلاصی از مشکلات بزرگ وکوچک تنظیم می‌شود. شهر کاغذ باران می‌شود و همه رستم دستان می شوند.

وقتی دستگاه اطلاعاتی وامنیتی کشور خبر از حضور نفوذی ها در بدنه دولت و حتی تیم مذاکره کننده برجامی می‌دهد و در این راستا افرادی شناسایی، دستگیر و اعدام می‌شوند، جای بحثی برای حضور نفوذی ها در شوراهای شهر و روستا باقی نمی ماند.

پروژه نفوذ را ظاهرا با شکل و شمایل خودی ها آغاز وادامه می‌دهند. خانم ها با حجاب بالای صددرصد و آقایانی با ظاهر دهه شصتی. شناسایی این افراد دراولین برخورد آسان می‌شود وقتی می‌خواهند خودشان را آنگونه که نیستند معرفی کنند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

به ما آموخته بودند بنام خداوند بخشنده مهربان، اما ظاهرا از مهر و رافت و انصاف خبری نیست وقتی همه چیز در منافع فردی و گروهی خاص خلاصه می‌شود. هرچه عناصر نفوذی باشدت برای حضور در پست های بالاتر وحساس تلاش می‌کنند، گره مشکلات مردم محکم تر می شود. در نهایت حضور یک نفوذی قادر است اعتماد ملتی را خدشه دار و به بازی بگیرد.

اعضای شوراهای شهر و روستا بعضا در سایر استان‌های کشور نیز به اپیدمی فساد گرفتار شده اند و نه تنها شورای ششم که سابقه نظام شورایی که در خط مقدم مواجهه با ملت حضور دارند چندان رضایت بخش وامیدافرین نیست.

شوراها و شهرداران منتخب آنان موید فعالیت  گذشتگان نیستندو گاها با سیاه نمایی سعی می‌کنند ترک فعل و بی  بصیرتی خودرا به تیم گذشته نسبت دهند.

جملات بسیار تکراری وخسته کننده است،  تیم شورای ششم یک دست و ترکیبی از اصولگرایان است حتی پیش از انتخابات می‌دانستند بسیاری امور تا گردن در باتلاق غرق است، اما تا توانستند وعده داده اند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

این روزها پولدارها عناصر مورد تایید خود را به پارلمان‌های شهری وروستایی می‌فرستند. درواقع نظام شورایی به نوعی شباهت عجیبی به نظام استبداد فردی پیدا کرده است. فردی مستبد ودر سایه نشسته  که به نظام جمعی فرمان امضا می‌دهد. استبداد گاهی فردی وگاهی برای موجه شدن بصورت گروهی بروز می‌کند.

باید این سوال را از رئیس شورا پرسید که چگونه می‌شود بدون اطلاع شما، اعضای مربوطه، اختلاسگر و مفسد اقتصادی از آب درآیند؟

اگر می دانستید وکاری نکردید و یا نمی دانستید که در مجموعه شما چه می گذرد در عین حال شما متهم اصلی هستید.

کمیسیون های هوشمندسازی و یا عمران و ترافیک چگونه می‌تواند در بستر نظام شورایی که باید هر اقدامش مصوبه جمعی داشته باشد، دست به فساد بزند.

 

 

 

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *