طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد

کشف ۳۱۰ میلیارد ریال کالای قاچاق سلامت محور در فارس 

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در همایش ادارات مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور قطب های 10 گانه کشور، از کشف 310 میلیارد ریال کالای قاچاق سلامت محور در استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
کد خبر: مریم شمالیان
زمان انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵ قبل از ظهر -
حسینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

به گزارش طلوع اقتصاد، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در همایش ادارات مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور قطب های ۱۰ گانه کشور، از کشف ۳۱۰ میلیارد ریال کالای قاچاق سلامت محور در استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

دکتر «سید وحید حسینی» در این همایش ضمن قدردانی از همکاری سازمان ها و نهادهای مرتبط استان با مجموعه دانشگاه در زمینه مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور گفت: با تلاش بازرسان معاونت غذا و داروی دانشگاه و همکاری های بین بخشی در استان فارس، از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون، ۳۱۰ میلیارد ریال کالای قاچاق و غیرمجاز سلامت محور در سطح استان کشف شده است.

او همچنین از تعطیلی ۷۳ مرکز غیرمجاز پخش و توزیع کالاهای قاچاق سلامت محور در استان خبر داد و افزود: یکی از اولویت های دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور است که این امر با همکاری مراجع قضایی و نهادهای انتظامی و اطلاعاتی در حال انجام است.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس با بیان اینکه باید با همراهی و همکاری یکدیگر، از شکل گیری شبکه های قاچاق پیشگیری کرد، اظهار کرد: در تمامی شهرستان های استان، ستاد مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور راه اندازی شده است که امیدواریم با همکاری های درون بخشی و برون بخشی در استان، برای مقابله بهتر با مقوله قاچاق راهگشا باشد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

دکتر سید وحید حسینی در بخش دیگری از صحبت های خود با گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دستاورهای چشمگیری به دست آورده است که به یکی از موارد آن در حوزه سلامت، می توان به تولید ۹۹ درصد از داروهای مورد نیاز کشور در داخل کشور اشاره کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز کنترل و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور را نیازمند همکاری، همدلی و همراهی دستگاه ها مرتبط دانست و افزود: در استان فارس، تمامی دستگاه ها و نهادهای مرتبط در این زمینه با مجموعه سلامت همراه هستند.

همایش ادارات مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور قطب های ۱۰ گانه کشور، صبح امروز، یازدهم بهمن، با حضور استاندار و جمعی از مسوولان کشوری و استانی در مجتمع ولایت برگزار شد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *