طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

گلستان در بخش آب با عقب‌ماندگی‌های جدی مواجه است/ وضعیت تأمین برق در تابستان ۱۴۰۱

کد خبر: 1405
زمان انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۶ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

ایسنا/گلستان وزیر نیرو با بیان اینکه استان گلستان در بخش آب با عقب ماندگی های جدی مواجه است، گفت: باید اقدامات زیادی در حوزه آب در استان انجام شود.

علی اکبر محرابیان صبح امروز در بررسی وضعیت تصفیه خانه فاضلاب شهرستان گرگان در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در جریان سفر دولت به استان زیبا و پرثمر استان گلستان در بخش های مختلف پیش بینی مصوبات انجام شده و پس از انجام بازدیدها در صورتی که نیاز به اصلاح و یا تقویت مصوبات باشد در دستور کار قرار می گیرد.

وی افزود: در حوزه برق باید در راستای تقویت شبکه و پست ها اقداماتی را انجام دهیم، همچنین در نظر داریم برخی از پست ها را تکمیل کنیم و تقویت شبکه نیز نیاز به اقداماتی دارد چراکه میزان اصحلاک شبکه در استان گلستان زیاد است که برای تقویت این بخش نیز اعتباراتی پیش بینی شده است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وزیر نیرو به افزایش تولید برق در استان گلستان اشاره کرد و یادآور شد: در این راستا امروز از نیروگاه علی آبادکتول بازدید خواهیم داشت تا برای طرح های توسعه و بخش بخار به عنوان ترکیب سیکل ترکیبی برنامه ای داشته باشیم تا میزان تولید و مصرف برق در گلستان تراز شود، در حال حاضر گلستان برای تأمین نیاز خود از استان های دیگر برق وارد می کند و با اجرای این طرح در مدت سه الی چهار سال میزان تولید با مصرف برق در گلستان تراز خواهد داشت.

محرابیان با بیان اینکه توسعه شبکه برق به خوبی در استان گلستان انجام شده است، یادآور شد: تقریبا به همه روستاهای گلستان برق رسانی انجام شده و شهرها نیز از نعمت برق برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه استان گلستان در بخش آب با عقب ماندگی های جدی مواجه است، تصریح کرد: باید اقدامات زیادی در حوزه آب در استان انجام شود، برای حل این مشکل باید تخصیص اعتبار برای تکمیل سدهای نیمه تمام گلستان در دستور کار قرار گیرد که خوشبختانه اعتبارات خوبی در این سفر پیش بینی شده است.

وزیر نیرو با بیان اینکه در حوزه آب شرب در گرگان و سایر شهرها با تنش جدی آبی مواجه هستیم، بیان کرد: در این سفر مقرر شد از محل تنش و اعتبارات اضطراری طرح هایی را به صورت سریع اجرا کنیم تا تنش آبی مدیریت شود.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

محرابیان با بیان اینکه تکمیل پروژه های آبرسانی نیاز به اعتبارات بیشتر و مدت زمان معین دارد، خاطرنشان کرد: در موضوع فاضلاب نیز میزان برخورداری استان گلستان نسبت به متوسط کشور پایین تر است و در نخستین گام درصدد هستیم که فاضلاب گرگان و مدول دو و سه را اجرایی کنیم که در این سفر مدول دو پیش بینی شده اما میزان اعتبار آن پایین است و امیدوارم افزایش یابد، البته در مدول یک و دو پساب تصفیه شده باید در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار گیرد که با بازتخصیص پساب فاضلاب به بخش صنعت آب مورد نیاز این بخش تأمین خواهد شد.

وی میانگین بارش ها در کشور را حدود هشت درصد کمتر از میانگین بارش های سال های دیگر عنوان کرد و گفت: در برخی استان ها شاهد کاهش شدید بارش ها هستیم و تقریباً می توان گفت در نیمی از استان های کشور متوسط بارش بسیار کمتر از سال های نرمال است و امیدوارم در ماه های پایانی فصل بارشی این کمبود تا حدودی جبران شود، البته صرفه جویی در مصرف آب امری ضروری است که این در راستا نیز اقدامات خوبی انجام می شود.

وزیر نیرو به وضعیت قطعی برق اشاره کرد و توضیح داد: خوشبختانه در زمستان امسال با همکاری دستگاه های مختلف شاهد قطعی برق مشترکان خانگی نبودیم و در تابستان سال آینده نیز برنامه هایی داریم تا مشکلات این بخش را به حداقل برسانیم.

انتهای پیام

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری