طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

وزارت نفت معطل توافق هسته‌ای در وین نمی‌ماند/ هر دو تا سه هفته یک قرارداد نفتی امضا می‌شود

کد خبر: 1485
زمان انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

وزیر نفت گفت: وزارت نفت خود را معطل مذاکرات برای حصول توافق هسته‌ای در وین نمی‌کند، تلاش می‌کنیم با استفاده از توان مالی بانک و شرکت‌های داخلی و گاه شرکت‌های خارجی پروژه های صنعت نفت را به سرانجام برسانیم.

به گزارش ایسنا، جواد اوجی ظهر امروز در حاشیه آیین امضای تفاهم‌نامه خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی پارس (مهرآران – فسا – شیراز) و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طی ماه‌های اخیر در بعضی پروژه‌های توسعه‌ای کشور از منابع مالی خارجی استفاده شده است، اظهار کرد: به‌زودی جزئیات این قراردادها در صورت نیاز منتشر می‌شود.

وی با بیان اینکه خط لوله ۴۴۵ کیلومتری پارس (مهرآران – فسا – شیراز) با استفاده از منابع مالی بانک تجارت ساخته می‌شود، گفت: این پروژه نیز همچون دیگر پروژه‌هایی که در ماه‌های اخیر قراردادشان امضا شده با پشتیبانی منابع داخلی پیش می‌رود؛ امروز بانک‌ها به جای این که منابع خود را وارد عرصه بنگاه‌داری کنند می‌توانند وارد پروژه‌های صنعت نفت شوند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وزیر نفت با اشاره به امضای قراردادهای طرح جمع‌آوری گازهای همراه نفت که طی هفته گذشته با استفاده از منابع مالی هلدینگ خلیج فارس (شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس) گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها هر دو تا سه هفته یک قرارداد صنعت نفت با استفاده از منابع مالی داخلی امضا می‌شود.

اوجی ضمن تشکر از نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری پروژه‌های نفت و گاز این استان، گفت: طی ماه‌های اخیر مجلس پشتیبانی خوبی از وزارت نفت برای امضای قراردادهای توسعه میدان‌های نفت و گاز کشور داشته است.

وی با اشاره به این که در ۶ ماه اخیر وزارت نفت با استفاده از منابع داخلی و خارجی ۴.۵ میلیارد دلار قرارداد توسعه میدان‌های نفت و گاز را امضا کرده است، گفت: به‌زودی قرارداد توسعه یکی از میدان‌های نفت و گاز کشور را همراه با زنجیره ارزش افزوده‌اش با کنسرسیوم بانک‌های داخلی امضا خواهیم کرد.

وزیر نفت در خصوص استفاده از ظرفیت بانک‌ها برای توسعه میادین مشترک، گفت: در آینده با کنسرسیوم بانک‌ها قرارداد توسعه یکی از یکی از میادین بزرگ همراه با پایین دست منعقد خواهد شد. 

اوجی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال واردات بنزین گفت: با تدابیر انجام شده در سال آینده واردکننده بنزین نخواهیم شد.

انتهای پیام

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری