طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

سازوکار مجلس برای حمایت از توسعه و نگهداری شبکه‌های برق روستایی ‌

کد خبر: 1493
زمان انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

نمایندگان مجلس در بررسی بودجه ای امروز به تعیین سازوکار حمایت از توسعه و نگهداری شبکه‌های برق روستای ‌پرداختند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه) مجلس در بررسی بودجه ۱۴۰۱ در بخش هزینه ای بند ج تبصره ۶ را تصویب کردند.

بند ج در بخش درآمدی و هزینه ای به شرح زیر می باشد:

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

ج- عوارض موضوع ماده(۵) قانون حمایت از صنعت برق کشور مصوب۱۳۹۴/۸/۱۰ به میزان ده‌ درصد(۱۰%) مبلغ برق مصرفی در سقف شصت هزار میلیارد (۶۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال تعیین می‌شود. مشترکان برق روستایی و عشایری مجاز و برق چاههای کشاورزی مجاز از شمول حکم این بند معاف می‌باشند.

منابع حاصله سی و پنج‌درصد (۳۵%) به حساب شرکت توانیر نزد خزانه‌داری کل کشور برای حمایت از توسعه و نگهداری شبکه‌های برق روستایی و تقویت پدافند غیرعامل و بهبود مقاومت زیرساخت های مخابراتی صنعت برق و شصت و پنج درصد (۶۵%) به حساب سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می گردد تا پس از مبادله موافقتنامه با سازمان برنامه و بودجه کشور به صورت کامل برای تولید برق تجدیدپذیر و پاک و توسعه فناوری‌های تجدیدپذیر با اولویت روستایی، عشایری خانوارهای کم درآمد تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام(ره) و سازمان بهزیستی و تکمیل و بهره برداری نیروگاه بادی میل نادر استان سیستان و بلوچستان صرف شود.

انتهای پیام

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری