طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

صنایع آب‌بر موظف به شفاف سازی ترکیب منابع آبی مورد استفاده خود شدند

کد خبر: 1495
زمان انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۴ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صنایع آب‌بر را موظف به شفاف سازی ترکیب منابع آبی مورد استفاده خود در سال ۱۴۰۱ کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم امروز مجلس و در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۱؛ بند الحاقی ۶  و بند الحاقی ۷ در تبصره ۸ لایحه را بررسی کرده و آن ها را به تصویب رساندند.

بر اساس  بند الحاقی ۶ در تبصره ۸؛ کلیه صنایع آب‌بر (به تشخیص وزارت نیرو) موظفند تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۱ نسبت به شفاف سازی ترکیب منابع آبی مورد استفاده اقدام نمایند. وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و نیرو موظفند بسته تشویقی و تنبیهی برای کاهش استفاده از آب های سطحی و زیرزمینی توسط این صنایع و جایگزین کردن آن با پساب صنعتی و شهری را تا پایان شهریورماه تهیه و به تصویب هیأت وزیران برساند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

بر اساس بند الحاقی ۷ در تبصره ۸؛ در راستای مدیریت بحران آب و سالم سازی محصولات کشاورزی و کاهش وابستگی در تأمین خوراک دام، وزارت جهاد کشاورزی مکلف است با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور حداکثر ظرف شش ماه برنامه ملی کاهش تبخیر سطحی از طریق توسعه آبیاری زیر سطحی، برنامه کاهش مصرف سموم شیمیایی و سالم سازی خاک، آب و محصول، برنامه قطع وابستگی و خودکفایی خوراک دام سبک، سنگین و طیور را تدوین و اجراء نماید.  همچنین مکلف به تجهیز و راه اندازی پژوهشگاه های مرجع  اندازه گیری سموم باقی مانده در محصولات کشاورزی می باشد.

انتهای پیام

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری