طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

خزانه داری آمریکا: معاملات نفت کاسپین ممنوع نمی‌شود

کد خبر: 1756
زمان انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد ممنوعیت واردات انرژی روسیه معاملات نفت خام خط لوله کنسرسیوم خط لوله کاسپین (CPC) که ۱.۲ درصد از نفت جهان را از قزاقستان به بازارهای جهانی منتقل می کند را ممنوع نمی کند.

به گزارش ایسنا، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه ممنوعیت واردات نفت خام و فرآورده های نفتی روسیه را به تلافی حمله مسکو به اوکراین اعلام کرد. وی به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: ما همه واردات نفت و انرژی روسیه را ممنوع می کنیم. این به معنای آن است که نفت روسیه دیگر در بنادر آمریکا پذیرفته نخواهد شد و شهروندان آمریکایی ضربه قدرتمند دیگری به ماشین جنگی پوتین می زنند.

خزانه داری آمریکا اعلام کرد سیستمهای توزیع مانند سیستمهای CPC می توانند منابع مختلف نفت خام را جدا کنند و نفتی را منتقل کنند که از مبدا فدراسیون روسیه نیست و به صورت جداگانه بارگیری شده است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

پیامدهای تحریمها علیه روسیه ماه جاری دامن گیر تجارت نفت CPC شد و خریداران به دلیل مخلوط شدن آن با گریدهای نفتی روسیه و بارگیری از یک بندر روسی، از خرید آن خودداری کردند.

بر اساس گزارش رویترز، معامله گران ماه جاری اعلام کردند نفت CPC از بندر نووروسییسک روسیه صادر و با گریدهای نفتی روسی مخلوط می شود که اکثر خریداران را از خرید آن منصرف کرده و یافتن بیمه برای حمل این نفت را دشوار کرده است.

انتهای پیام

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری