طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

ابراز امیدواری عراق به دوری بازار نفت از اقدام‌های سیاسی

کد خبر: 17631
زمان انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۶ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار، حیان عبدالغنی روز دوشنبه (۲۱ آذرماه) گفت: عراق امیدوار است که عوامل اقتصادی تنها تأثیرگذار بر قیمت نفت باقی بماند و مایل است از بحران در بازار جهانی نفت جلوگیری کند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره تأثیر اعمال طرح سقف قیمتی برای نفت روسیه از سوی اعضای گروه هفت، اتحادیه اروپا و استرالیا بر نفت روسیه و کاهش احتمالی تولید نفت از سوی مسکو به‌عنوان اقدامی تلافی‌جویانه گفت: ما امیدواریم دیگر شاهد سیاسی شدن نفت نباشیم.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به‌تازگی در واکنش به طرح سقف قیمتی برای نفت این کشور ضمن تهدید احتمالی به کاهش تولید و غیرعقلانی توصیف کردن این طرح گفت: این طرح به فروپاشی جهانی صنعت نفت و سپس افزایش فاجعه‌بار قیمت‌ها منجر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

کشورهای عضو گروه هفت و استرالیا روز جمعه (۱۱ آذرماه) پس از غلبه بر مقاومت برخی اعضای اتحادیه اروپا به‌ویژه لهستان، بر سر تعیین سقف قیمت ۶۰ دلاری برای محموله‌های دریایی صادرات نفت خام روسیه به توافق رسیدند.

طرح سقف قیمتی به اعضای اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد محموله‌های دریایی نفت خام روسیه را با رعایت سقف قیمت ۶۰ دلاری وارد کنند، اما در صورت رعایت نشدن این سقف، خریداران نفت روسیه از خدمات شرکت‌های کشتیرانی، بیمه و بیمه‌ اتکایی برای حمل محموله‌های نفت این کشور منع می‌شوند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری