طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

لیبی روزانه ۱.۲ میلیون بشکه نفت تولید می‌کند

کد خبر: 17643
زمان انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۶ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار، محمد اون، وزیر نفت لیبی روز دوشنبه در حاشیه نشست سازمان کشورهای عربی صادرکننده نفت (اوآپک) به خبرنگاران گفت: لیبی اکنون روزانه حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت خام تولید می‌کند.

وی افزود: امیدواریم ظرف دو یا سه سال آینده به سطح سال تولید روزانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه‌ای سال ۲۰۱۰ میلادی بازگردیم.

وزیر نفت لیبی ابراز امیدواری کرد این کشور آفریقای شمالی عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با رفع حالت فوق‌العاده اکتشاف نفت و گاز که هفته گذشته اعلام شد، شرکت‌های نفتی خارجی را به بازگشت به این کشور تشویق کند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

اداره شرکت ملی نفت لیبی هم‌اکنون برعهده مدیرعامل جدیدی است که از سوی دولت وحدت ملی به این مقام منصوب شده است.

عبدالحمید الدبیبه، نخست‌وزیر دولت وحدت ملی، به‌تازگی فرهت بنگدارا را به‌عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت لیبی منصوب کرد. وی نیز پس از استقرار نیروهای مسلح وارد این شرکت شد.

بنگدارا در جریان بازدید از شهر بنغازی در شرق لیبی، با بزرگان قبیله به نمایندگی از گروه‌های دخیل در محاصره میدان‌ها و پایانه‌های صادراتی نفت این کشور نیز ملاقات کرد.

بنگدارا در زمان انتصابش (دوم تیرماه) اعلام کرده بود تولید نفت خام لیبی به ۸۶۰ هزار بشکه در روز رسیده است و از هدف‌گذاری برای رسیدن تولید به یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز طی دو هفته خبر داده بود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری