طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

گاز برای مشترکانی که سقف الگوی مصرف را رعایت می‌کنند، گران نشده است| مشترکان پرمصرف جریمه می‌شوند

کد خبر: 17683
زمان انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۶ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار، جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه نشست امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در نشست امروز کمیسیون، گزارشی از وضعیت تولید، تراز، مصرف گاز در بخش خانگی، صنعت، پتروشیمی‌ها و نیروگاه‌ها طی ۹ ماه گذشته ارائه شد، همچنین برنامه‌های خود برای فصول سرد سال را نیز تشریح کردیم.

وزیر نفت افزود: ان شاءالله با تلاش‌های وزارت نفت در شرکت ملی گاز، شرکت پالایش و پخش و شرکت ملی نفت، بتوان ماه‌های سرد سال را با تدبیر و برنامه‌ریزی‌های لازم پشت سر بگذاریم و چالشی به ویژه در بخش خانگی نداشته باشیم.

عضو کابینه سیزدهم تصریح کرد: خوشبختانه از چند ماه پیش تامین سوخت مایع برای صنایع، کارخانجات سیمان و فولاد تدارک دیده شد تا اگر مجبور شدیم که برای این بخش‌ها کاهش مصرف گاز را اعمال کنیم، آن‌ها بتوانند از سوخت مایع استفاده کنند؛ قیمت سوخت مایع نیز مانند گاز طبیعی با آن‌ها محاسبه می‌شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی اضافه کرد: در حوزه صنایع پتروشیمی نیز خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده وقفه‌ای در بخش خوراک ایجاد نشد، در بحث سوخت آن‌ها نیز از طریق سوخت مایع تدارک لازم دیده شده است؛ مجموعه مجتمع‌های پتروشیمی به این نکته توجه کنند که فصول سرد سال بهترین فرصت برای تعمیرات اساسی است.

وزیر نفت ادامه داد: امسال قیمت گاز برای خوراک صنایع پتروشیمی گاز صادراتی منظور شده بود اما دولت به دلیل شرایط اقتصادی و برای اینکه این شرکت‌های سوددهی خوبی داشته باشند، نرخ مناسب منظور کرد.

عضو کابینه سیزدهم تصریح کرد: امسال در حوزه گاز برای مشترکانی که در سقف الگوی مصرف هستند که بین ۶۰ تا ۷۰ درصد مشترکان را شامل می‌شوند هیچ گونه افزایش قیمتی دیده نشده، فقط برای مشترکان پرمصرفی که سقف الگوی مصرف را رعایت نمی‌کنند افزایش قیمت گاز دیده شده است.

وزیر نفت ادامه داد: از مردم خواهش می‌کنم برای جلوگیری از ایجاد مشکل در حوزه گاز که با توجه به فصل سرد که در روزهای اخیر حدود ۶۰۰ میلیون مترمکعب گاز در حوزه بخش خانگی و تجاری در حال استفاده است، کمک کنند.

اوجی اضافه کرد: برای آن دسته از مشترکان پرمصرف که الگوی مصرف را رعایت نمی‌کنند، جرائمی دیده شده بنابراین در روزهای آینده از ما و شرکت ملی گاز گلایه ای نداشته باشند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری