طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

تحویل ۷ درصد انرژی بیشتر به صنایع در پیک بار تابستان

کد خبر: 17728
زمان انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار به نقل از وزارت نیرو، محمد اله‌داد در نشست ارتقای دانش بهره‌وری انرژی و بهینه‌سازی مصرف برق در صنایع کشور در شرکت برق منطقه‌ای یزد، بیان کرد: خوشبختانه امسال نسبت به سال قبل وضعیت بسیار بهتری داشتیم و تعامل مناسبی را در میان صنایع، ‌ استانداری‌ها، ‌ مجموعه صنعت برق و ارکان بالادستی شاهد بودیم.

وی تصریح کرد:‌ برای گذر موفق از پیک‌بار تابستان ۱۴۰۱ اقدامات مهمی درزمینه تولید، تأمین، بهسازی و افزایش راندمان نیروگاه‌ها در دستور کار قرار گرفت و پیشبرد این امور به‌صورت هفتگی توسط شخص وزیر نیرو پیگیری و دنبال شد.

معاون هماهنگی انتقال شرکت توانیر افزود: اتفاق مهمی که با هماهنگی تک‌تک اعضای صنعت برق در پیک‌بار تابستان ۱۴۰۱ اتفاق افتاد این بود که در بخش صنعت بیش از ۷ درصد انرژی بیشتری به صنایع تحویل شد که این امر باعث شد انرژی بیشتری به بخش مولد جامعه داده شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

اله‌داد ادامه داد: در حوزه صنایع بزرگ کشور، ۳۴۰۰ مگاوات و در حوزه مشترکین توزیع ۷۲۰۰ مگاوات مجموع توان تعیین‌شده برای صرفه‌جویی امسال بود که محقق شدن این مدیریت بار کمک کرد در نا ترازی پیک‌بار امسال نسبت به سال قبل وضعیت بهتری داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد نیز در این نشست بهره‌وری صنایع استان را یکی از طرح‌های مهم صنعت برق استان عنوان و ابراز امیدواری کرد با پیشبرد بهره‌وری انرژی در صنعت به‌صورت پایلوت در استان یزد، شاهد بالاترین میزان تولید کیفی و کمی صنایع استان باشیم.

ابوالفضل اسدی با اشاره به اینکه وزارت نیرو در دولت سیزدهم بر اساس نا ترازی موجود، طرح احداث ۳۵ هزار مگاوات نیروگاه را برنامه‌ریزی کرده است، گفت: از این میزان حدود ۱۰ هزار مگاوات به نیروگاه‌های تجدیدپذیر، ۱۲ هزار مگاوات به نیروگاه‌های خودتامین صنایع و مابقی به نیروگاه‌های سیکل ترکیبی اختصاص دارد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری