طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

پیشرفته‌ترین واحد تصفیه‌خانه پساب شیمیایی کشور در ایلام افتتاح شد

کد خبر: 22042
زمان انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار بازار، صبح یکشنبه در آیینی و با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مدیرعامل پترول و مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام، پروژه ساماندهی پساب فوق شور مجتمع پتروشیمی ایلام با استفاده از سیستم ZLD برای نخستین بار در ایران افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام در این آیین گفت: اولین و پیشرفته‌ترین واحد تصفیه‌خانه پساب شیمیایی کشور به همت متخصصان داخلی و در راستای حفظ محیط زیست، احترام به حقوق شهروندان و بازیابی ۱۰۰ درصد پساب تولیدی ناشی از فرآیندها و استفاده مجدد راه‌اندازی شد.

سید غلامحسین گرشاسبی با بیان اینکه این پروژه از اول شهریور ۱۳۹۹ با ظرفیت ۳۵،۵ متر مکعب بر ساعت آغاز شد، افزود: برای اجرای این طرح ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری شده است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

گرشاسبی به بحران کم آبی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: با اجرای پروژه فوق پیشرفته و دانش بنیان پروژه تخلیه مایع صفر (Zero-Liquid Discharge) یا به اختصار ZLD ، خروجی پساب شرکت پتروشیمی ایلام به صفر می‌رسد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام افزود: این پروژه یک روش ابداعی و جدید به منظور بازیافت حداکثری پساب‌های املاح بالای باقی مانده از آب شیرین‌کن‌های متداول با راندمان بسیار بالا است.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری