طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

وزارت نفت منابع مورد نیاز برق دار کردن چاه‌های کشاورزی را تامین کرده است

کد خبر: 22171
زمان انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی، در ترشیح نشست امروز (یکشنبه ۱۱ دی ماه) با حضور مدیران وزارتخانه‌های نفت، جهاد کشاورزی و وزارت نیرو در خصوص برق دار کردن چاه‌های کشاورزی، گفت: وزارت نیرو بایستی در برق دار کردن چاه‌های بخش کشاورزی اهتمام جدی داشته باشد، در راستای کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی به ویژه گازوئیل باید سرمایه‌گذاری شود که این موضوع با برق دار کردن چاه‌های کشاورزی امکان‌پذیر است.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت تامین اعتبارات مورد نیاز برق دار کردن چاه‌های بخش کشاورزی، افزود: با توجه به مشکلاتی که در تولید برق کشور وجود دارد بایستی منابع مالی مورد نیاز تولید نیز تامین شود. باید علاوه بر منابع داخلی وزارتخانه‌ها در حوزه ارائه تسهیلات، منابع مورد نیاز توسط بانک‌های عامل نیز تامین گردد.

این نماینده مردم در مجلس با تاکید بر اینکه هر یک از وزارتخانه‌ها در زمینه برق دار کردن چاه‌های کشاورزی تکلیف قانونی دارند، اظهار داشت: بر اساس قانون دولت مکلف به اجرای برنامه‌های مصوب است، اگر در این زمینه کوتاهی شود مصداق ترک‌فعل بوده و مجلس بر اساس جایگاه نظارتی که دارد با دستگاه‌های خاطی نیز برخورد قانونی می‌کند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی با اشاره به قانون بودجه سال جاری، تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده در زمینه برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی بر اساس بودجه سال ۱۴۰۱ وزارت نفت منابع مورد نیاز را تامین کرده و به صورت کامل این آمادگی وجود دارد تا شرکت توانیر با پیمانکاران مربوطه به منظور برقی کردن پمپ چاه‌های کشاورزی قرارداد منعقد کنند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در پایان در رابطه با طرح برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی خاطرنشان کرد: اجرایی کردن این قانون علاوه بر صرفه‌جویی مصرف گازوئیل باعث بهبود شرایط اقتصادی و زیست‌محیطی در مزارع کشور می‌شود.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری