طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

وزارت نیرو تا روشن شدن ابهامات سد چم شیر، حق آبگیری این سد را ندارد

کد خبر: 22444
زمان انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۳ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، نصراله پژمان فر، با اشاره به پیگیری‌های کمیسیون اصل نود در خصوص سد چم شیر گچساران اظهار داشت: موضوع اصلی این سد مروبوط به وزارت نیرو است و نگرانی هایی نسبت به آبگیری این سد وجود دارد. جلساتی را با مسئولین بخش های مختلف از جمله وزارت نفت و سازمان میحط زیست برای بررسی ابعاد مختلف این پروژه برگزار کرده ایم.

وی افزود: کمیسیون، مطالعات و مکاتبات متعددی با وزارتخانه های نفت و نیرو و مجموعه های علمی و دانشگاهی داشته و کار به اینجا رسید که تا شفاف شدن ابهاماتی که در خصوص این سد مطرح است، وزارت نیرو اقدام به آبگیری سد نکند و در جلسه مشترک کمیسیون، این مساله به شخص وزیر نیرو یعنی آقای محرابیان اعلام شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم تأکید کرد: اگر وزارت نیرو اقدامی انجام دهد با مسئولیت خودش است و باید پاسخگو باشند و هر اتفاقی رخ دهد مسئولیت آن بر عهده کسانی است که با وجود تذکرات، تصمیم گیری کرده‌اند. وزیر نیرو اعلام آمادگی کرد در کمیته ای به کارشناسان پاسخگو باشند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی با بیان اینکه لازم است هیچ اقدام غیر قابل بازگشتی انجام نشود گفت: در مورد این پروژه عدم النفع‌هایی مطرح است که متوجه میادین نفتی است و موضوع گزارش ها و طرح توجیهی که در خصوص احداث سد وجود داشته اشکالاتی به آن وارد بوده و امیدواریم وزارت نیرو دقت لازم در اقدامات قانونی را داشته باشند و امیدواریم در صورت رفع نگرانی اقدامات بعدی انجام شود.

پژمانفر در پایات تصریح کرد: زمانی که عملیات احداث سد آغاز شد و تذکرات لازم داده نشد نیز موضوعی است که نیاز به بررسی دارد و شاید لازم است دستگاه قضایی به آن ورود کند و اگر کسانی کوتاهی کرده باشند باید با آن برخورد شود اما صحبت این است که امروز با وجود سرمایه گذاری دولت های گذشته طبق روال عادی باید این سد آبگیری شود اما ما به گزارش هایی رسیدیم که خطر و آسیب های آب گیری این سد بیش از منافع آن است که باید مقداری تامل کنیم و پس از جمع بندی اقدام کنیم.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری