طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

بیش از ۷ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه نهم پارس جنوبی تولید شد

کد خبر: 3885
زمان انتشار: ۲۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار شانا، علیرضا حقوقی شرایط تولید در پالایشگاه نهم را مطلوب توصیف کرد و افزود: با تکیه بر توان و دانش بومی، روزانه ۸۴ میلیون استاندارد مترمکعب گاز در پالایشگاه نهم پارس جنوبی تولید می‌شود.

>>> بیشتر بخوانید؛

تولید و صادرات محصولات جانبی پالایشگاه‌های پارس جنوبی افزایش می‌یابد

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی اظهار کرد: با اتکا به توان ساخت داخل و اقدام‌های نوآور و نو در پالایشگاه نهم توانسته‌ایم روزانه ۱۰۰ هزار بشکه میعانات گازی تولید کنیم و در اقتصاد کشور نقش بسیار مؤثری داشته باشیم.

به گفته‌ رئیس بهره‌برداری پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی، در این بازه زمانی بیش از ۷ میلیون و ۵۱۷ هزار بشکه میعانات گازی در این پالایشگاه تولید شده است.

حقوقی همچنین با اشاره به تولید روزانه ۳۰۰ تن گوگرد دانه‌بندی‌شده مرغوب در این پالایشگاه تصریح کرد: در سه ماه نخست امسال، ۱۳ هزار و ۱۰۰ تن گوگرد نیز در فاز ۱۲ تولید شده است.

وی در ادامه به دستاوردها و افتخارات مهم پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی اشاره کرد و گفت: دریافت و کسب رتبه نخست در میان پالایشگاه‌های گاز و نفت و رتبه دوم در سطح ملی و دریافت جایزه تندیس نقره‌ای سه ستاره به‌دلیل کاهش یک میلیون مترمکعب گاز مشعل، از موفقیت‌های مهم امسال پالایشگاه نهم است. 

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

رئیس بهره‌برداری پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به انجام عملیات تعمیرات اساسی سال ۱۴۰۱ در این پالایشگاه بیان کرد: عملیات تعمیرات اساسی امسال با تکیه بر توان و دانش بومی در تاریخ بیستم فروردین‌ماه آغاز شد و تا پایان خردادماه طبق برنامه‌زمان بندی ادامه داشت و خوشبختانه در عملیات تعمیرات اساسی امسال توانستیم با اتکا به توان و نیروی داخلی و اقدام‌های شاخص و نوآور گام‌های مهمی برداریم.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری