طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

تولید ۹ درصد گاز کشور در پالایشگاه فجر جم/ آمادگی کامل برای گذر از زمستان

کد خبر: 8504
زمان انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، سیدمحمدمهدی هاشمی گفت: تعمیرات اساسی در پالایشگاه فجر جم با موفقیت در زمان مقرر انجام شد و در این دوره، چهار ردیف از ردیف‌های شیرین‌سازی همراه دستگاه‌ها و تجهیزات جانبی در سال ۱۴۰۱ تعمیر شدند.

وی با بیان اینکه شرکت پالایش گاز فجر جم در مجموع تولید ۹ درصد از گاز کشور را به‌عهده دارد، درباره تعهد تولید گاز از سوی این شرکت افزود: تعهد درنظرگرفته‌شده برای پالایشگاه گاز فجر جم در زمستان، روزانه ۷۰ تا ۷۵ میلیون مترمکعب است.

مدیرعامل پالایشگاه گاز فجر جم تصریح کرد: این شرکت در بحث تولید گاز مایع (ال‌پی‌جی) و میعانات گازی هم مطابق با برنامه‌ریزی پیش رفته است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

هاشمی با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در اجرای فرآیند حل مشکلات پالایشگاه گفت: استفاده از ظرفیت‌ دانش‌بنیان‌ها و بهره‌گیری از دانش متخصصان بومی و داخلی در این شرکت سابقه دارد. با این حال امسال، توجه و تلاش مجموعه مدیران برای همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و ایجاد زمینه فعالیت برای آنها دوچندان شده است.

وی ادامه داد: از جمله اقدام‌های انجام‌شده در این عرصه می‌توان به استقرار پارک علم و فناوری در پالایشگاه و تولید ۱۳۵ محصول مورد نیاز در این بخش اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز فجر جم با تأکید بر اینکه برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی میان مدیران شرکت پالایش گاز، نقش قابل‌توجهی در هم‌افزایی تجربیات دارد، اظهار کرد: آگاهی از مشکلات مشترک و مبتلابه در روند مدیریت پالایشگاه‌ها به‌ویژه درباره مواردی که  نیاز به اصلاح قوانین و آیین‌نامه‌ها احساس می‌شود، در این نشست مطرح شد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری