طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

طراحی مرحله نخست شبکه گازرسانی به چابهار تکمیل شد

کد خبر: 8618
زمان انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۴ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، حسن افتخاری در این باره گفت: خراسان رضوی به‌عنوان معین گازرسانی استان سیستان و بلوچستان پس از تکمیل موفق پروژه گازرسانی شهر زاهدان، مسئولیت طراحی و اجرای پروژه گازرسانی به شهرهای چابهار، کنارک، صنایع و بخشی از روستاهای این منطقه را در سه فاز به‌عهده دارد.

وی افزود: در مرحله نخست این پروژه، عملیات طراحی ایستگاه‌ها و شبکه شهر چابهار با تلاش کارکنان خدمات فنی و مهندسی شرکت گاز خراسان رضوی انجام و پیمان‌سپاری نیز شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی، در این مرحله، یک ایستگاه ۱۰۰ هزار سی‌جی‌اس، چهار ایستگاه تی‌بی‌اس، سه ایستگاه سی‌پی‌اس و حدود ۲۶۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع با پیش‌بینی مدت زمان دو سال، اجرا خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

افتخاری به موقعیت خاص جغرافیایی و اقلیمی منطقه چابهار از نظر همجواری با دریای عمان و شرایط ویژه اقتصادی آن اشاره و تصریح کرد: در این پروژه مطالعات خاک‌شناسی و رعایت استانداردها و الزام‌های فنی لحاظ شده است.

وی یادآور شد: با تکیه بر دانش و تخصص کارکنان واحد خدمات فنی و مهندسی شرکت گاز خراسان رضوی، برای نخستین‌بار در کشور هیترهای گازی ایستگاه‌های سی‌جی‌اس در این پروژه حذف شده و سیستم گرمکن ورتکس تیوب به جای هیترهای گازی مورد استفاده قرار گرفته است که این اقدام افزون بر صرفه‌جویی اقتصادی و کاهش قابل‌توجه مصرف انرژی، سبب بهره‌برداری و نگهداشت بهتر تأسیسات می‌شود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری