طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

یک حلقه چاه نفتی در منطقه دهلران احیا شد

کد خبر: 4999
زمان انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۷ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، علی رضایی، مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب، با اعلام این خبر گفت: در ادامه‌ برنامه‌ریزی‌ها و اقدام‌های انجام‌شده، اداره خدمات فنی چاه‌های شرکت در اقدامی جهادی توانست با تعمیر و تعویض شیر ایمنی درون چاهی، چاه شماره ۲۷ دهلران را به مدار تولید بیاورد.

وی افزود: چاه شماره ۲۷ دهلران به‌دلیل اشکال در عملکرد شیر ایمنی درون چاهی غیرعملیاتی شده بود که پس از تهیه ادوات و لوازم یدکی مورد نیاز طی انجام عملیات درون‌چاهی با دستگاه چاه‌پیمایی پس از تعمیر اساسی و تعویض تمامی آب بندکننده‌های مربوط و انجام آزمایش‌های لازم درون چاه نصب و آزمایش‌های فشار مربوطه انجام شد و با موفقیت چاه عملیاتی شد.

براساس این گزارش، شیرهای ایمنی درون‌چاهی یکی از دستگاه‌های کنترل فوران چاه است که در عمق ۵۰ تا ۱۰۰ متری درون لوله‌های مغزی چاه نصب می‌شوند و وظیفه اصلی آنها کنترل فوران چاه در مواقع آسیب‌دیدن شیرآلات سرچاهی است، به‌همین دلیل نگهداری تعمیر و تعویض به‌موقع آنها به‌ویژه درنواحی مرزی اهمیت ویژه‌ای دارد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

با تأمین دستگاه ویژه چاه‌پیمایی‌، تعمیر و تعویض شیرهای ایمنی درون چاهی بدون استفاده از خدمات شرکت‌های پیمانکاری یا خارجی که مستلزم هزینه زیادی است، از سوی کارکنان اداره خدمات فنی چاه‌های شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب پایان یافت.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری