طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

نشست هم‌اندیشی وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد

کد خبر: 7060
زمان انتشار: ۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۶ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش شانا به نقل از سازمان محیط زیست، جواد اوجی دیروز (یکشنبه،‌ هشتم آبان‌ماه) در نشست مشترک با رئیس و معاونان سازمان محیط زیست با تأکید بر وظایف و مسئولیت‌های مهم وزارت نفت در تأمین پایدار انرژی و خلق ثروت در شرایط کنونی، به اهمیت بالای الزامات محیط زیستی در پروژه‌های صنعت نفت اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، مظاهر انصاری، مدیرکل بهداشت ایمنی و محیط زیست وزارت نفت نیز در این نشست، صیانت از محیط زیست را یکی از اولویت‌های اساسی و بنیادین صنعت نفت برشمرد و توجه به قوانین و مقررات محیط زیستی در طرح‌های توسعه‌ای صنعت نفت را جزء لاینفک این پروژه‌ها دانست.

وی همچنین خواستار تعامل و هم‌افزایی وزارت نفت و سازمان محیط زیست به‌منظور برون‌رفت از مشکلات و موانع اجرایی از جمله صدور مجوزهای محیط زیستی پروژه‌های صنعت نفت شد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

گفتنی است در این نشست مدیریتی به‌منظور افزایش همکاری وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست و تسهیل و تسریع در اجرای پروژه‌های صنعت نفت مقرر شد کارگروه‌های ویژه مشترک نفت، پالایش و پخش و پتروشیمی با حضور نمایندگان دو دستگاه تشکیل و با برگزاری نشست‌های منظم نسبت به حل و فصل موضوعات اقدام شود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری