طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

پیشرفته‌ترین طرح تصفیه پساب شیمیایی کشور در پتروشیمی ایلام به بهره‌برداری رسید

کد خبر: 22095
زمان انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش شانا به نقل از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، این طرح در آیینی با حضور حسن نشان‌زاده‌مقدم، معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب‌وکار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، رشید قانعی، مدیرعامل پترول و سیدغلامحسن گرشاسبی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام به بهره‌برداری رسید.

سیدغلامحسن گرشاسبی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام در این آیین اظهار کرد: نخستین و پیشرفته‌ترین واحد تصفیه‌خانه پساب شیمیایی کشور به همت متخصصان داخلی و به‌منظور حفظ محیط زیست، احترام به حقوق شهروندان و بازیابی صددرصد پساب تولیدی ناشی از فرآیندها و استفاده مجدد در شرکت پتروشیمی ایلام راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه این پروژه از یکم شهریور ۱۳۹۹ با ظرفیت ۳۵.۵ مترمکعب بر ساعت آغاز شد، افزود: برای اجرای این طرح ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری شده است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

مدیرعامل پتروشیمی ایلام، به بحران کم‌آبی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: با اجرای پروژه فوق‌پیشرفته و دانش‌بنیان پروژه تخلیه مایع صفر (Zero-Liquid Discharge) یا به اختصار ZLD خروجی پساب شرکت پتروشیمی ایلام به صفر می‌رسد.

گرشاسبی یادآور شد: این پروژه یک روش ابداعی و تازه به‌منظور بازیافت حداکثری پساب‌های املاح بالای باقی‌مانده از آب‌شیرین‌کن‌های متداول با بازدهی بسیار بالاست.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری