طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

دعوت از شرکت‌های روس برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران

کد خبر: 2885
زمان انتشار: ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۷ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مرتضی شاهمیرزایی روز دوشنبه (۲۹ فروردین‌ماه) طی نشستی در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی روسیه برگزاری چنین رویدادهایی برای گسترش همکاری‌ها ایران و روسیه را حائز اهمیت خواند.

وی به حدود ۵۶۰۰ کیلومتر سواحل در شمال و جنوب جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: وجود بنادر پرشمار در این سواحل، تبادل محصولات و فعالیت‌های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و دیگر صنایع را برای کشور فراهم و آسان کرده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: ایران دارای بیش از۱۵۹ میلیارد بشکه ذخایر نفتی و حدود ۳۳ تریلیون مترمکعب ذخایر گازی ایران است. 

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

شاهمیرزایی با بیان اینکه هم‌اکنون روزانه یک میلیارد مترمکعب گاز از مخازن گازی برداشت می‌شود و ظرفیت تولید نفت خام ایران حدود ۴ میلیون بشکه است، گفت: بخشی از این تولیدات به‌عنوان خوراک صنایع پتروشیمی ایران مصرف می‌شود. 

وی دسترسی به خوراک فراوان به پشتوانه این ذخایر نفت و گاز را برای توسعه صنعت پتروشیمی در کشور ایران را مزیتی بی‌نظیر دانست و اظهار کرد: از شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه دعوت می‌کنم که از این فرصت‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های صنعت پتروشیمی  و دیگر طرح‌های توسعه صنایع نفت و گاز  استفاده کنند.

کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه نیز با حضور در پاویون شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در نمایشگاه نفت و گاز روسیه، در نشست با مرتضی شاهمیرزایی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی و مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی حاضر در نمایشگاه نفت و گاز روسیه، ضمن اشاره به روابط خوب و سودمند دو کشور تأکید کرد: ایران و روسیه با داشتن ذخایر غنی و نفت و گاز فرصت مناسبی در توسعه همکاری‌ها در این بخش دارند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری