طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

لزوم پیگیری توسعه متوازن پتروشیمی و جذب سرمایه‌های تازه در ماهشهر

کد خبر: 3865
زمان انتشار: ۲۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مرتضی شاهمیرزایی روز شنبه (۲۵ تیرماه) در مجمع عمومی عادی سالانه سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با تأکید بر حمایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی از برنامه‌های توسعه‌ای در بخش‌های مختلف این صنعت اظهار کرد: توسعه متوازن و جذب سرمایه‌های جدید در منطقه ماهشهر باید با جدیت پیگیری شود.

وی با تأکید بر وجود زیرساخت‌های مطلوب در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و ظرفیت‌های مناسب برای توسعه صنعت پتروشیمی، از سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی خواست فرآیند جانمایی فاز دوم توسعه صنعت پتروشیمی در منطقه را در کمترین زمان ممکن نهایی کند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: با آماده‌سازی الگوهای توسعه صنعت پتروشیمی در منطقه ماهشهر، زمینه حضور و جذب سرمایه‌گذاران در این منطقه با سهولت بیشتری انجام می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

شاهمیرزایی در بخش دیگری از این نشست، ضمن بررسی فعالیت‌های شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در استان خوزستان، گفت: شرکت‌های پتروشیمی فعال در شورای راهبردی باید ضمن پایبندی به تعهدهای خود و اجرایی کردن مصوبه و دستورعمل‌های شورا، روند فعالیت‌های صنعت پتروشیمی را در حوزه‌های مختلف فعالانه پیگیری کنند.

وی با اشاره بر ضرورت بهره‌گیری از توانایی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، از مدیران منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی خواست با بررسی نحوه حضور این شرکت‌ها در منطقه، زمینه فعالیت این شرکت‌ها فراهم شود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری