طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

دعوت از سرمایه‌گذاران برای مشارکت در تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی

کد خبر: 4115
زمان انتشار: ۳۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۶ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مرتضی شاهمیرزایی امروز (جمعه، ۳۱ تیرماه) در آیین بهره‌برداری رسمی از پتروشیمی دی آریا پلیمر خمین، با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی(ره) اظهار کرد: آغاز رسمی فعالیت این مجتمع پتروشیمی در ایام عید غدیر را به تمام مردم خمین و استان مرکزی تبریک می‌گویم و امیدوارم که این مجتمع پتروشیمی با تولید پایدار زمینه‌ساز رشد و توسعه اقتصادی و صنعتی در این منطقه باشد.

وی افزود: این مجتمع تولیدکننده پلی‌پروپیلن، ضمن تأمین مواد مورد نیاز صنایع پایین‌دستی، برای مردم منطقه اشتغال و رونق کسب و کار ایجاد خواهد کرد.

معاون وزیر نفت میزان سرمایه‌گذاری برای ساخت مجتمع دی پلیمر آریا را ۲۵۰۰ میلیارد تومان عنوان و تأکید کرد: برنامه تولید ۱۷ گرید هموپلیمر و ۱۱ گرید کوپلیمر در شرکت پتروشیمی دی پلیمر آریا، نشان‌دهنده دورنگری و تلاش‌ بانیان و دست‌اندکاران ساخت و اجرایی شدن این پروژه مهم است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

شاهمیرزایی با بیان اینکه مدیریت کنترل تولید و مدیریت دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی آمادگی کامل برای حمایت‌های لازم در مسیر تأمین خوراک، فروش و بازاریابی محصولات تولیدی را دارد، تصریح کرد: امسال و در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین صنعت پتروشیمی ایران همچنان مسیر توسعه متوازن خود را با شتاب بیشتری ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی در ابتدای انقلاب حدود ۳ میلیون تن و میزان تولید نیز ۱.۵ میلیون تن بود، اما با تلاش‌های کارکنان و صنعتگران پرتلاش و متعهد صنعت پتروشیمی امروز شاهد افزایش ظرفیت تولید به بیش از ۹۰ میلیون تن در سال و نیز تولید انواع محصولات پتروشیمیایی در کشور هستیم.

بومی‌سازی دانش فنی، کاتالیست و تجهیزات مورد نیاز صنعت پتروشیمی؛ بزودی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: در ابتدای انقلاب، مستشاران خارجی از کشور خارج شدند و از سال ۵۷ تا ۶۸ به دلیل شرایط پس از انقلاب و نیز جنگ تحمیلی صنعت پتروشیمی توسعه نیافت، اما پس از جنگ، روند توسعه از سوی جوانان، متخصصان و مهندسان صنعت پتروشیمی با جدیت ادامه یافت و امروز نیز با توجه به تحریم‌ها، ۹۰ میلیون تن ظرفیت تولید با تلاش‌های این جهادگران عرصه صنعت تحقق یافته است.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

شاهمیرزایی با بیان اینکه دانش فنی، کاتالیست و تجهیزات مورد نیاز صنعت پتروشیمی به‌زودی در داخل کشور بومی‌سازی خواهد شد، گفت: در بخش طراحی و اجرا و همچنین راه‌اندازی طرح‌ها، اکنون متخصصان و کارشناسان ایرانی نقش‌آفرین هستد.

وی با تأکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران در صنعت پتروشیمی، اظهار کرد: از تمام علاقمندان به‌ویژه سرمایه‌گذارانی که در خارج از کشور دارای سرمایه هستند، دعوت می‌کنیم تا سرمایه‌های خود را وارد کشور کرده و در تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی مشارکت فعالی داشته باشند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: سرمایه‌های جدید می‌تواند منجر به تولیدی شدن مجتمع‌هایی مانند دی آریا پلیمر شود و این مجتمع پتروشیمی می‌تواند الگویی مناسب برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی باشد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری