طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

زنجیره اوره با بهره‌برداری از طرح کریستال ملامین پتروآرمند لردگان تکمیل می‌شود

کد خبر: 4430
زمان انتشار: ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۲ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش شانا به نقل از شرکت گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس، نادر جداری در تشریح طرح ۳۰ هزار تنی کریستال ملامین شرکت صنایع شیمیایی پتروآرمند لردگان اظهار کرد: خوراک مورد نیاز این طرح اوره مذاب و آمونیاک مایع است که از مجتمع کود شیمیایی اوره لردگان تأمین خواهد شد.

وی افزود: پس از اخذ مجوز لازم برای تأسیس و بهره‌برداری، اقدام به خرید خط تولید دست دوم تولید کریستال ملامین (تحت فناوری نسل سوم شرکت یورو تکنیکای ایتالیا) از کشور چین شد و تجهیزات هم‌اکنون به بندرعباس حمل شده است.

مدیرعامل صنایع شیمیایی پتروآرمند لردگان ادامه داد: مجوز واردات این خط تولید از وزارت صمت اخذ شده و مرحله ثبت سفارش به اتمام رسیده و در شرف دریافت کد ۱۴ رقمی منشا ارز از بانک مرکزی است تا پس از آن ترخیص کالا از گمرک بندرعباس صورت پذیرد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

جداری با اشاره به اینکه قرارداد پیمانکار اصلی پروژه در قالب EPCC در تیرماه ۱۴۰۰ با شرکت «پناه صنعت پارت» منعقد شد و در حال پیشرفت است، گفت: پروژه اتصال جاده دسترسی مجتمع به جاده سراسری به طول ۱۱۰۰ متر در حال اتمام و پروژه اجرای خطوط انتقال خوراک و سرویس‌های جانبی در حال اجراست؛ هم‌اکنون پیشرفت فیزیکی کل طرح حدود ۴۱ درصد است.

به گفته وی، زمان تعهد طرح برای تولید تجاری شهریورماه ۱۴۰۲ است که با توجه به اثرات زمانی اجرای خطوط انتقال خوراک و سرویس‌های جانبی و تأخیر اخذ مجوزهای لازم از وزارت صمت که خارج از کنترل بوده است، باید بازنگری شود.

مدیرعامل صنایع شیمیایی پتروآرمند لردگان، تأمین منابع مالی طرح، ترخیص به هنگام تجهیزات و اتمام فرآیند تعمیرات برای انتقال تجهیزات به سایت پروژه و انجام به هنگام پروژه اجرای خطوط خوراک و سرویس‌های جانبی با تعامل مجتمع کود شیمیایی اوره لردگان را از مشکلات عمده پروژه تا رسیدن به زمان بهره‌برداری عنوان کرد.

جداری، سرمایه مورد نیاز برای تکمیل این طرح را حدود ۱۴ هزار میلیارد ریال عنوان کرد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

وی در پایان با اشاره به اینکه طرح تولید کریستال ملامین شرکت صنایع شیمیایی پتروآرمند لردگان در پایین‌دست مجتمع کود شیمیایی اوره لردگان، تکمیل‌کننده زنجیره تولید محصول اوره است، گفت: احداث این طرح در منطقه فلارد شهرستان لردگان از استان چهار محال و بختیاری افزون‌ بر هدف تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی به منظور محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال پایدار اجرا می‌شود.

شرکت صنایع شیمیایی پتروآرمند لردگان یکی از شرکت‌های تابعه پترول است و پترول ۸۰ درصد سهام صنایع شیمیایی پترو آرمند لردگان را به‌عنوان یکی از شرکت‌های تابعه در اختیار دارد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری