طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

لزوم ارائه مشوق به سرمایه‌گذاران صنایع پایین‌دستی پتروشیمی

کد خبر: 5150
زمان انتشار: ۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، رضا نکویی حمایت از صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی پتروشیمی را همسو با تکمیل زنجیره ارزش ضروری دانست و گفت: می‌توان با ارائه مشوق‌ها، ارائه تخفیف خوراک و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود پیش‌بینی‌شده در قانون به توسعه صنایع تکمیلی کمک کرد.

وی افزود: تکمیل زنجیره ارزش به‌عنوان یک راهبرد با هدف کاهش خام‌فروشی مورد توجه قرار دارد و تولید محصولات نهایی سبب خواهد شد محصولات خام تولیدی در بخش‌های بالادستی به محصولات با ارزش تبدیل شود و اگر رشد سرمایه‌گذاری را بتوان در پایین‌دست نیز رونق بخشید ارزش افزوده بیشتری در صنعت پتروشیمی ایران محقق می‌شود.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه طراحی و اجرایی شدن صندوق تخصصی مادر پروژه از سوی مدیریت سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با هدف تأمین مالی صنایع پتروشیمی با جدیت در حال پیگری است، گفت: تشکیل این صندوق ‌می‌تواند روند سرمایه‌گذاری‌ها را شتاب بخشد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

نکویی ادامه داد: رایزنی‌ها با صندوق توسعه ملی، سازمان بورس و اوراق بهادار و نیز هلدینگ‌های پتروشیمی تداوم دارد و امید است که بتوانیم صندوق مادرپروژه را تشکیل دهیم و از طریق بورس و قوانینی که وجود دارد درصدی از فروش مجتمع‌ها را برای توسعه زنجیره داخل صندوق بیاوریم.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری