طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

توافق مالی و بانکی ایران و چین برای تسهیل تجارت و سرمایه‌گذاری‌ مشترک

کد خبر: 17629
زمان انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

نشست مشترک هیأت مالی و بانکی ایران به ریاست قائم مقام بانک مرکزی و مدیران ارشد ارزی این بانک با مقامات تأمین مالی و بانکی چین در تهران برگزار شد. در این نشست که شب گذشته انجام شد دو طرف بر گسترش همکاری های متقابل، تقویت سازوکارهای مالی – بانکی مشترک، توسعه و ارتقای روابط اقتصادی و گسترش مناسبات دو جانبه تأکید کردند.

ابوالحسنی، قائم مقام بانک مرکزی در همین باره عنوان کرد: در این دیدار به منظور فراهم سازی بستر اجرایی قرارداد همکاری های راهبری بین دو کشور ایران و چین، بر نهایی سازی سازوکارهای مالی و بانکی مناسب در اسرع وقت تأکید و توافق‌های لازم در این باره انجام شد.

قائم مقام بانک مرکزی در ادامه تصریح کرد: در این نشست همچنین برای تسهیل امور بانکی تجار و ایرانیان مقیم چین از جمله دانشجویان تفاهم شد که دو طرف مسائل مربوطه را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کنند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

ابوالحسنی افزود: همچنین طرفین در این دیدار بر ادامه همکاری ها و مذاکرات لازم راجع به تسهیل تبادلات تجاری،‌ سرمایه گذاری های مشترک در حوزه های مختلف صنعتی، ریلی، علمی و فناوری، محصولات کشاورزی و سایر مسائل اقتصادی ایران و چین تأکید کردند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری