طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

سازمان نظام مهندسی معدن از تمام توان مهندسی کشور استفاده کند

کد خبر: 3192
زمان انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

اتاق ایران میزبان مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید سازمان نظام مهندسی معدن بود. در این نشست رضا بستامی، با حضور معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و نایب‌رئیس اتاق ایران، مسئولیت ریاست این سازمان را به عهده گرفت.

درابتدای جلسه تقی نبئی، رئیس سابق سازمان نظام مهندسی معدن ایران با اشاره به ۲ سال و چند ماهی که مسئولیت ریاست سازمان را به عهده داشت، گزارشی از عملکرد خود در این مدت ارائه داد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

 بر اساس اظهارات او با وجود محدودیت‌های ناشی از کرونا سعی شد وظایف سازمان دنبال شود و روند توسعه سازمان با توجه به ایجاد سامانه‌ای جدید، برگزاری دوره‌های آموزشی، تقویت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان، چابک‌سازی، طراحی سازوکارهایی برای استقلال مالی، انعقاد چندین تفاهم‌نامه همکاری بین‌المللی علی‌رغم وجود محدودیت‌های کرونایی، انعقاد تفاهم‌نامه‌های ملی با ارگان‌های مختلف و غیره صورت گیرد.

او همچنین از اصلاح برخی دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌های داخلی سازمان با هدف تقویت و گسترش راندمان خبر داد.

در ادامه رضا محتشمی‌پور، معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تلاش‌ها برای تسهیل امور در حوزه معدنی کشور، درگیری‌ها و مشکلات جاری را عامل از دست رفتن زمان برای حرکت‌های توسعه‌ای دانست و اظهار امیدواری کرد: در دوره جدید با همکاری و تعامل بیشتر بین همه ارکان معدنی فعال، شاهد تقویت این بخش باشیم.

او نگاه به بازارهای اطراف از جمله افغانستان در بخش معدن را ضروری خواند و تصریح کرد: شاید متناسب با وضعیت داخلی کشور و شرایط حاکم بر دیگر کشورها، فعالیت‌های بین‌المللی سخت باشد؛ اما با تعامل و همکاری می‌توانیم قدم‌های خوبی برداریم. نظام مهندسی معدن گنجیه‌ای از ظرفیت‌هاست و باید از این گنجینه فکری بهترین بهره را ببریم.

این مقام مسئول استفاده از ظرفیت‌های موجود را ناکافی توصیف کرد و افزود: برای پیشرفت باید از تجربیات و دانش فنی به صورت هم‌زمان و یکپارچه استفاده کنیم. بنابراین سازمان نظام مهندسی معدن باید تلاش کند از کلیه توان مهندسی موجود در سراسر کشور بهره ببرد چراکه هرکدام نقطه اثر مثبتی هستند و باید همه را پای کار آورد.

محتشمی‌پور تصریح کرد: خواسته اصلی از سازمان نظام مهندسی این است که توان مهندسی کل کشور مورد استفاده قرار گیرد. مسائل و مشکلات عمده‌ای وجود دارد و باید برای آنها راه‌حل ارائه دهیم. این مهم تنها با همفکری و همکاری به نتیجه می‌رسد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری