طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

چرا پروازهای لوفت‌هانزا به تهران لغو شد؟

کد خبر: 6546
زمان انتشار: ۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزای آلمان بعد از اینکه اعلام کرد یک جسد در قسمت چرخ یک هواپیمای ایرباس این شرکت پیدا شده، پروازهای خود در این مسیر را متوقف کرد. این هواپیما روز پنج‌شنبه از مبدأ تهران به فرودگاه فرانکفورت رسیده بود.

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) نیز لغو پروازهای شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا در روزهای پنجشنبه و جمعه به دلیل ادعای این شرکت مبنی بر کشف یک جسد در این هواپیما را تائید کرد.

سعید چلندری با اشاره به لغو پروازهای شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا در مسیر تهران- فرانکفورت و برعکس، به ایسنا گفت: هواپیمای لوفت‌هانزا بامداد پنجشنبه از فرودگاه امام خمینی پرواز کرد و ۱۴ ساعت بعد، یکی از نمایندگان شرکت هواپیمایی به‌صورت تلفنی به ما اعلام کردند که یک جسد در قسمت چرخ‌های عقب هواپیما پیدا شده و پروازهای روز پنجشنبه و جمعه را ابطال کردند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی ادامه داد: ما درخواست کردیم که برایمان اطلاعات کامل و مشخصات جسد را بفرستند، هنوز بعد از گذشت حدود ۴۸ ساعت به ما اطلاعاتی ندادند و پروازهای روز پنجشنبه و جمعه را هم لغو کردند و هنوز درباره پروازهای بعدی اطلاعی ندادند، تا زمانی هم که به‌صورت رسمی و مکتوب این موضوع را به ما اعلام نکنند، برای ما قابل‌پیگیری نیست.

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: البته ما بررسی‌های اولیه را انجام دادیم و به موردی نرسیدیم، لحظه آخر هم که خلبان و کادر فنی هواپیمای لوفت‌هانزا قبل از اینکه هواپیما پروازش را انجام داد، تمام قسمت‌های هواپیما ازجمله محفظه چرخ‌های عقب را بررسی کرده و مورد خاصی نبوده و در دوربین‌های ما کاملاً مشهود است و پس‌ازاین بررسی‌ها پرواز انجام شده، اما بعد از ۱۴ ساعت چنین ادعایی به‌صورت شفاهی و تلفنی داشتند و تا این لحظه به‌صورت مکتوب اطلاع جدیدی ندادند.

چلندری درباره شرایط ادامه پروازهای لوفت‌هانزا اظهار کرد: ما به نماینده رسمی لوفت‌هانزا ایمیل زدیم و درخواست کردیم که اطلاعات مستند و تصاویری از جسد برای ما بفرستند که تا این لحظه پاسخی دریافت نکردیم.

لوفت‌هانزاچه می‌گوید؟

خبرگزاری رویترز به نقل از روزنامه بیلد آلمان، اعلام کرد: یک جسد در قسمت چرخ یک هواپیمای ایرباس شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا پیدا شده است. این هواپیما روز پنج‌شنبه از مبدأ تهران به فرودگاه فرانکفورت رسیده بود.

رویترز در ادامه ادعا کرد که کشف این جسد پس‌ازآن که مسافران، هواپیما را ترک کردند، توسط خدمه فرودگاه و در حین انجام تعمیرات و بازرسی فنی پس از پرواز انجام شده است.

طبق گزارش وبگاه شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا، پرواز برگشت همین هواپیما که برای روز جمعه برنامه‌ریزی شده بود، لغو شده است. البته لوفت‌هانزا و پلیس فدرال آلمان از ارائه توضیحاتی دراین‌باره خودداری کرده‌اند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری