طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

ابطال ۳۲۰ مصوبه و دستورالعمل متناقض حوزه معدن با هدف فسادزدایی

کد خبر: 6920
زمان انتشار: ۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم رونمایی از طرح تحول زمین‌شناسی استان خراسان جنوبی گفت: بحث شناسایی ظرفیت ها به دلیل مخاطره آمیز بودن و انجام کار زیر ساختی متوجه حاکمیت است که این امر در این پروژه به خوبی انجام شده و قابل تقدیر است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: همه این مصوبات، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها اکنون به یک دستورالعمل ۸۰ صفحه‌ای تبدیل شده است.

وی با اشاره به طرح تحول زمین‌شناسی استان خراسان جنوبی، خاطرنشان کرد: مرحله شناسایی و پی‌جویی معدنی، مرحله بسیار پرمخاطره‌ای است که بخش خصوصی توان ورود و سرمایه‌گذاری در آن را ندارد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

فاطمی امین بیان داشت: به همین دلیل حاکمیت به این موضوع وارد می‌شود و علاوه بر آن زمانی که این محدوده‌ها به مزایده گذاشته می‌شود، اگر ندانیم چه در اختیار داریم قیمت‌هایی که ارائه می‌شوند نیز واقعی نیستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در طرح تحول زمین‌شناسی که از استان خراسان جنوبی آغاز شده، ذخایر بسیار ارزشمندی از سنگ‌آهن، مس، کروم و غیره کشف شده و به‌ویژه در زمینه سنگ‌آهن دغدغه‌های موجود بر کمبود آنها رفع خواهد شد؛ در حالی که پیش از این عنوان می‌شد در خوش‌بینانه‌ترین حالت فقط برای ۱۵ سال دیگر سنگ‌آهن در کشور موجود است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری