طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

مرغ و تخم‌مرغ در مهرماه بیش از ۸ درصد گران شد

کد خبر: 7553
زمان انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد در مهرماه امسال در گروه نان و غلات متوسط قیمت «رشته آش» با ۴.۵ درصد، «شیرینی خشک» با ۱.۸ درصد، «برنج خارجی» با ۱.۲ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

همچنین در گروه گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها نیز «مرغ ماشینی» با ۸.۲ درصد، «ماهی قزل‌آلا» با ۳.۱ درصد و «گوشت گاو یا گوساله» و «گوشت گوسفند»  با ۱.۴ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل پشت سر گذاشته‌اند.

بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در گروه لبنیات، تخم‌مرغ و انواع روغن هم مربوط به «تخم‌مرغ ماشینی» با ۸.۳ درصد و «شیر خشک» با ۴ درصد بوده است. در این گروه بیشترین کاهش قیمت مربوط به «روغن نباتی جامد» با ۲.۹- درصد و «روغن مایع» با ۲.۴- درصد بوده است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

در گروه میوه و خشکبار نیز بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به «هندوانه» با ۱۴.۱ درصد و «خربزه» با ۱۳.۲ درصد است. همچنین در این گروه بیشترین کاهش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به «انار» با ۱۱-  درصد بوده است.

افزون بر این بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در گروه سبزیجات و حبوبات، مربوط به «خیار»  با ۴.۶ درصد، «فلفل دلمه‌ای» و «کدو سبز» با ۴ درصد و بیشترین کاهش قیمت مربوط به «هویج فرنگی» با  ۹.۳- درصد و «بادمجان» با ۲.۴-  درصد است.

در گروه قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها نیز بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به «نوشابه گازدار» با ۳.۶ درصد و «سس مایونز» با ۲ درصد و بیشترین کاهش قیمت مربوط به «قند» با ۰.۷- درصد بوده است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری