طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

صادرات گاز ایران به ارمنستان دو برابر می شود

کد خبر: 7635
زمان انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۶ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

مسئولان ایران و ارمنستان با امضای یادداشت تفاهم همکاری اقتصادی در بخش انرژی، با تمدید تهاتر گاز و برق بین دو کشور تا پایان سال ۱۴۰۹ موافقت کردند.

این یادداشت تفاهم در حاشیه سفر نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان به تهران، در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد تهران به امضای مسئولانی از ایران و ارمنستان رسید.

این سند همکاری در حوزه انرژی است که به تمدید قراردادگازی از طریق تهاتر گاز با برق اختصاص دارد و بر اساس آن مبادلات انرژی دو کشور تا پایان سال ۱۴۰۹ خورشیدی تمدید می شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران که به نمایندگی از کشورمان این یادداشت تفاهم همکاری را امضا کرد، درباره آن توضیح داد: با امضای این سند قرارداد تهاتر گاز ایران با برق ارمنستان تا سال ۱۴۰۹ تمدید می شود.

مجید چگنی معاون وزیر نفت اظهار داشت: بر این اساس، متناسب با افزایش حجم گاز صادراتی، ضریب تهاتر برق نیز اصلاح خواهد شد.

معاون وزیر نفت توضیح داد: هم اکنون ایران یک میلیون متر مکعب گاز به ارمنستان صادر می‌کند که این میزان به دو برابر افزایش می‌یابد.

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان به دعوت رسمی آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور امروز ۱۰ آبان ماه وارد تهران شد؛ وی علاوه بر گفت و گوی دوجانبه با آیت الله رئئیسی با برخی از مسئولان کشورمان نیز گفت و گو و رایزنی خواهد کرد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری