طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

بهره برداری از ایستگاه متروی بوستان گفتگو با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان

کد خبر: 1834
زمان انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۵ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به اینکه با افتتاح ایستگاه متروی بوستان گفتگو می توان گفت شاخه شمالی-جنوبی خط ۷ تکمیل شده است، از بهره برداری این ایستگاه با اعتبار۳۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش ایسنا، مسعود درستی در حاشیه افتتاح ایستگاه متروی بوستان گفتگو و بهره برداری از ورودی دوم ایستگاه مدافعان سلامت در منطقه ۲ شهرداری تهران در جمع خبرنگاران گفت: امروز ایستگاه متروی بوستان گفتگو با اعتباری حدود ۳۰۰میلیارد تومان به بهره‌برداری می رسد که با افتتاح آن می‌توان گفت شاخه شمالی-جنوبی خط ۷ تکمیل می‌شود. همچنین ورودی شرقی ایستگاه مدافعان سلامت با اعتباری در حدود ۵۰ میلیارد تومان به منظور تسهیل عبور و دسترسی شهروندان در بزرگراه شهید چمران افتتاح می‌شود.

وی افزود: در محوطه ایستگاه بوستان گفتگو هماهنگی هایی با معاونت حمل و نقل و ترافیک برای تکمیل مجتمع ایستگاهی و ایجاد ایستگاهی برای اتوبوس در بزرگراه شهید چمران انجام خواهد شد. علاوه براین در یک هفته گذشته بازگشایی بلوار قیام را داشتیم که سالها محل پروژه های عمرانی شرکت مترو بود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

درستی تاکید کرد: در اوایل سال آینده در خط  ۷ مترو ایستگاه هفده شهریور افتتاح می شود که با این افتتاح می توان گفت خط ۷ از بسیج تا میدان صنعت تکمیل می شود. همچنین ایستگاه های میدان کتاب و دادمان نیز در نیمه دوم سال آینده به بهره برداری خواهند رسید.

مدیرعامل شرکت متروی تهران درباره آخرین وضعیت ایستگاه ورزشگاه تختی در خط ۷ مترو نیز گفت: درباره این ایستگاه و آماده‌سازی آن در بحث استملاک عقب تر از بقیه کارها هستیم. اگر استملاک را اوایل سال آینده انجام دهیم می توانیم تا پایان سال آینده این ایستگاه را افتتاح کنیم، در غیر اینصورت این ایستگاه در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: تمرکز اصلی ما در شرکت مترو برای سال آینده  بر روی رفع نواقص خطوط ۶ و ۷ است. امیدواریم پایانه ها را نیز به مرور بهره برداری کنیم چرا که پایانه ها به عنوان زیرساخت به اندازه ایستگاه ها کلیدی هستند. در کنار تکمیل خطوط ۶ و ۷  برای ۴ خط جدید مترو نیز مطالعات را در دست انجام داریم که بعد از این مطالعات، طبیعتا به فاز اجرا وارد خواهیم شد.

مسعود درستی همچنین با بیان اینکه ایستگاه بوستان گفتگو هجدهمین ایستگاهی‌ است که در خط ۷ مترو افتتاح شده، ‌درباره مشخصات این ایستگاه گفت: این ایستگاه حدود ۳۷ متر عمق و بالغ بر ۱۰ هزار مترو زیر بنا دارد. همچنین در مجموع ۱۳۳ هزار متر مکعب خاک برداری و بالغ بر ۱۱ هزار متر مربع سنگ کاری داشته است.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

درستی با بیان اینکه ایستگاه بوستان گفتگو سال‌ها به عنوان پشتیبان دستگاه TBM در شاخه شمالی و جنوبی درحال سرویس دهی بود، افزود: به همین خاطر است که امروز به عنوان آخرین ایستگاه شاخه جنوبی- شمالی افتتاح می‌شود. در پایان سال ۱۴۰۱ نیز ایستگاه متروی فرودگاه امام خمینی(ره) به ایستگاه متروی شهر جدید پرند وصل خواهد شد.

انتهای پیام

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری