طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

اصلاح تعیین نرخ کرایه مترو در شورای شهر تهران

کد خبر: 2185
زمان انتشار: ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

اعضای شورای شهر تهران دو فوریت اصلاح تعیین نرخ حمل و نقل عمومی را به تصویب رساندند.

به گزارش ایسنا، جعفر تشکری هاشمی صبح امروز در تشریح دو فوریت اصلاح تعیین نرخ حمل و نقل عمومی، گفت: در زمان بررسی لایحه نرخ بلیت مترو عبارتی سهوا حذف شد و حالا که کارکنان متروی تهران می‌خواهند دستگاه‌هایشان را بر اساس نرخ جدیدی که از اول اردیبهشت اجرایی می‌شود تنظیم کنند به مشکل برخوردند و بر همین اساس یک لایحه دو فوریتی به شورا آمده تا با قید فوریت بررسی شود که تا اول اردیبهشت که کرایه‌های جدید اعمال می‌شود، عملیاتی شود.

وی افزود: بر مبنای لایحه مقرر شده بود که کارت بلیت بر مبنای میزان پیمایش متغیر باشد. یعنی هر چه پیمایش کمتر باشد مبلغ کمتر شود و بر این اساس ۲۰ درصد از مبلغ بلیت تک سفره به عنوان حداکثر مبلغ کاهشی برای سفرهای کوتاه که حدود ۵۰۰ تومان است در نظر گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی افزود: یعنی در هنگام ثبت ورود توسط مسافران دارای کارت بلیت مبلغ دار کمترین بهای کارت بلیت مبلغ دار از اعتبار آنها کسر می‌شود و در هنگام ثبت خروج و با توجه به مسافت طی شده ما به التفاوت مبلغ سفر از اعتبار کارتشان کسر می‌شود. همچنین در صورتیکه دارندگان کارت بلیت مبلغ دار در هنگام خروج بلیت خود را در دستگاه‌های کنترل قرار ندهند یا بیش از دو ساعت از ثبت ورود آنها گذشته باشد می‌بایست ما به التفاوت بالاترین بهای کارت بلیت مبلغ دار از اعتبارشان کم شود. همچنین به شرکت مترو اجازه داده می‌شود به منظور تشویق مسافران به استفاده از کارت بلیت مبلغ دار متناسب با مسافت طی شده نسبت به اعمال ضریب کاهشی حداکثر تا ۲۰ درصد بهای بلیت تک سفره اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، دو فوریت اصلاح تعیین نرخ کرایه حمل و نقل عمومی با ۱۷ رای به تصویب رسید.

انتهای پیام

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری