طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

فعلا خبری از افزایش بلیت سفرهای جاده ای ریلی و هوایی نوروزی نیست

کد خبر: 1273
زمان انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته جاری امکان پیش فروش بلیت سفرهای ریلی نوروزی برای همه مسیرها انجام شد که تقریباً در همان روز انجام پیش فروش اینترنتی بلیت قطار برای بازه ۲۴ اسفند امسال تا ۱۵ فرودین سال آینده در روز یکشنبه ۸ فروردین و روز فروش حضوری (آژانس‌ها) در روز دوشنبه ۹ فروردین، همه بلیت‌ها به فروش رسید.

همچنین برای فروش پروازهای نوروزی، مسافران می‌توانند از طریق درگاه‌های الکترونیکی یا آژانس‌های هواپیمایی بلیت پروازهای نوروزی را تهیه کنند و پیش فروشی در این خصوص انجام نمی‌شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی: ۴۸۴ پرواز نوروزی داریم

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

به گفته میر اکبر رضوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تا کنون برای ۴۸۴ پرواز در ایام نوروز ۱۴۰۱ مجوز صادر شده است و اگر میزان تقاضا بیش از این باشد، باز هم مجوز پروازهای بیشتری صادر خواهد شد.

وزیر راه: بلیت هیچ مود حمل و نقلی افزایش نیابد

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی نیز اعلام کرده برای نوروز امسال هیچ گونه افزایش قیمتی در حمل و نقل عمومی جاده‌ای ریلی و هوایی ایجاد نشود.

این در حالی است که در ایام نوروز سال‌های گذشته به دلیل تردد یک سر خالی اتوبوس‌ها، شاهد افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای بودیم و بعد از اتمام پیک سفرهای نوروزی، نرخ‌ها مجدداً به قیمت‌های قبل از ایام عید باز می‌گشت.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

مدیرعامل راه آهن: از رقبای منطقه‌ای‌مان در ترانزیت جا نمانیم

سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن هم در نشست روز دوشنبه ۹ اسفند شواری عالی ترابری با بیان اینکه کشوری مثل روسیه ۱۰ سال قبل در سال تنها ۱۷ قطار باری را از مسیر اروپا حرکت می‌داد اما امروز این تعداد به روزی ۱۷ قطار باری افزایش یافته است، گفت: این، یعنی افزایش ۳۶۵ برابری. این نشان می‌دهد برای رقابت در ترانزیت با کشورهای دیگر می‌بایست توسعه خطوط ریلی را بیشتر از قبل دنبال کنیم.

وی با تاکید بر لزوم توجه به توسعه خطوط ریلی و زیرساخت‌های قطار در کشور، تاکید کرد: ترانزیت ریلی ما می‌تواند و باید بیشتر از وضع فعلی باشد.

دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی: به شناورهای مسافری به مقاصد بین المللی سوخت یارانه‌ای داده شود

یحیی ضیایی مهرجردی دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی ایران با اشاره به اینکه یکی از الزامات «توسعه دریامحور» توسعه گردشگری دریایی است، گفت: حمایت دولت (وزارت نفت) در زمینه اختصاص سوخت یارانه‌ای به شناورها و کشتی‌های مسافری ضروری است.

اولین خانواده دارای ۴ قلو زمین رایگان گرفتند

با حضور محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان در روز عید مبعث یک خانواده دارای فرزندان ۴ قلو در یک برنامه زنده تلویزیونی حواله دریافت زمین رایگان ۲۰۰ متری در شهرستان خوی را دریافت کردند.

این اتفاق بر اساس قانون جوانی جمعیت ابلاغی در آبان امسال به دولت رخ داد.

فرصت مجدد برای ثبت نام در سامانه املاک و اسکان

سازمان امور مالیاتی برای تعدادی از شهروندان که خالی بودن واحدهای مسکونی آنها در پی عدم درج مشخصات ملکی-سکونتی خود در سامانه املاک و اسکان محرز شده بود، پیامک محاسبه رقم مالیات آنها را ارسال کرده است.

با این حال وزارت راه و شهرسازی ۱۰ روز دیگر مهلت داد تا افرادی که در سامانه املاک و اسکان نام نویسی نکرده بودند، بار دیگر به این سامانه مراجعه و وضعیت خود را مشخص کنند.

بر اساس ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، چنانچه افرادی در سامانه املاک و اسکان ثبت نام نکنند، مشمول مالیات بر خانه‌های خالی خواهند شد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اخبار مرتبط
اشتراک گذاری