طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

صدور مجوز مجتمع بین راهی از وزارت راه به وزارت گردشگری منتقل شد

کد خبر: 1426
زمان انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار مهر، هیئت مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار در جلسه پنجاه و پنجم به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی، مرجع واحد برای صدور مجوز مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی و تیرپارک ها را تعیین کرد.

بر اساس این مصوبه، وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دستگاه اصلی صدور مجوز مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی و تیرپارک ها تعیین شد و وظیفه مدیریت یکپارچه امور صدور مجوز مذکور را برعهده خواهد داشت.

وزارت گردشگری مکلف است از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سایر دستگاه‌های مرتبط با این فعالیت، استعلام کند؛ به گونه‌ای که سقف زمانی مورد نظر برای صدور مجوز، از زمان پیش بینی شده توسط هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار تجاوز نکند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

گفتنی است پیش از این سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسئول صدور مجوز مجمتع های خدمات رفاهی و بین راهی و تیرپارک ها بود که با تصویب هیئت مقررات زدایی از وزارت راه و شهرسازی به وزارت گردشگری منتقل شده است.

صدور مجوز مجتمع بین راهی از وزارت راه به وزارت گردشگری منتقل شد

مصوبه شهریور ۱۳۹۹ هیئت مقررات زدایی نسخ شد

این مصوبه جدید هیئت مقررات زدایی (۱۱ اسفند ۱۴۰۰) به ریاست سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در حالی است که فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد دولت دوازدهم و رئیس سابق هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، مصوبه این هیئت در شهریور ۱۳۹۹ مبنی بر تسهیل و تسریع در صدور مجوز مجتمع‌های رفاهی جاده‌ای را به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ابلاغ کرد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

در مصوبه قبلی هیئت مقررات زدایی، وزارت راه و شهرسازی (سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای) مسئول صدور مجوز مجتمع‌های بین راهی تعیین شده بود که این مجوز از وزارت راه به وزارت میراث منتقل شده است.

صدور مجوز مجتمع بین راهی از وزارت راه به وزارت گردشگری منتقل شد

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری