طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

موضوعی به اسم پیش فروش بلیت پروازهای نوروزی نداریم

کد خبر: 1797
زمان انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار مهر حسن خوشخو در برنامه زنده شبکه خبر در خصوص قیمت بلیت پروازهای نوروزی گفت: عمده مسافرت هوایی در ایام نوروز رخ می‌دهد و ما بیشترین حجم سفرهای هوایی داخلی و خارجی را در بازه ۲۰ روزه پروازهای نوروزی از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین را شاهد هستیم.

وی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری خود را آماده کرده است تا در پروازهای نوروزی نظارت داشته باشد. همچنین عدم افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی به دستور وزیر راه و شهرسازی به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: در نشستی که وزیر راه و شهرسازی با فعالان صنعت هوانوردی داشت، تاکید وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشور بر این بود که قیمت بلیت به هیچ عنوان افزایش نیابد و بلیت‌ها بر اساس نرخ نامه مصوب دی ماه امسال عرضه شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

خوشخو گفت: اگر تخلفی مشاهده کنیم که ایرلاین‌ها گرانفروشی می‌کنند با آن برخورد می‌کنیم. لیست تمام مسیرهای پروازی و نرخ بلیت آنها که مصوب شورای عالی هواپیمایی است، در وبسایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی بارگذاری شده و مردم می‌توانند بر اساس آن نسبت به گرانفروشی شرکت‌های هواپیمایی مطلع شوند.

معاون سازمان هواپیمایی یادآور شد: این سازمان در پروازهای خارجی به هیچ عنوان تعیین قیمت ندارند و دخالتی در نرخ بلیت پروازهای خارجی نخواهد داشت.

خوشخو افزود: سازمان هواپیمایی کشوری مکانیزم نظارت در اختیار دارد تا بر آژانس‌های هواپیمایی وبسایت ایرلاین‌ها و وب سایت‌ها و درگاه‌های فروش بلیت هواپیما نظارت کند؛ از اول اسفند امسال بازرسی را شروع کرده‌ایم و بازار بلیت هواپیما در کنترل است؛ گزارشی از گرانفروشی بلیت هواپیما دریافت نکرده‌ایم.

وی تاکید کرد: سامانه دریافت شکایات مردمی نیز علاوه بر بازرسی‌های این سازمان فعال شده و مسافران اگر موردی شامل تخلف مشاهده کردند در این سامانه بارگذاری و کد رهگیری دریافت کنند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری درباره پیش فروش بلیت پروازهای نوروزی تصریح کرد: در صنعت هوانوردی موضوعی به نام پیش فروش بلیت نداریم چون برای سفرهای نوروزی عمدتاً پروازهای فوق العاده در نظر گرفته می‌شود؛ مجوز پروازهای فوق‌العاده از نیمه بهمن صادر شده بود.

وی توصیه کرد: مردم و مسافران از وبسایت اختصاصی ایرلاین‌ها یا آژانس‌های دارای مجوز خریداری کنند نه از درگاه‌ها و سایت‌های غیرمجاز؛ چرا که وبسایت های دارای مجوز و آژانس‌ها در صورت بروز مشکل، پاسخگوی مشتریان خواهند بود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری