طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

لزوم پیگیری وزارت صمت برای تامین نیازهای کامیون داران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کد خبر: 21884
زمان انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سی و ششمین جلسه کارگروه پایش به ریاست شهریار افندی زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای معاونین وزیر صمت، کشور و نمایندگان سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط با موضوع حمل و نقل بویژه در زمینه تأمین نیاز کامیون داران به لاستیک و روغن در تاریخ ۳ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شد.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ضمن تبریک هفته حمل و نقل و روز راهدار به فعالان این بخش درخواست شرکتهای حمل و نقل رانندگان و کامیون داران در کمک و همراهی دولت برای رفع مشکلات ایشان در تأمین لاستیک و روغن را شایسته دانسته و تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی اصلی در زمینه تأمین کالاها و اقلام اساسی کشور از طریق تولید و واردات است.

وی با بیان اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به عنوان محور حوزه جابجایی کالا در بخش جاده‌ای حامی فعالان این بخشی و پیگیر نیازهای آنان است افزود: هماهنگی‌های لازم برای تحقق اهداف حمل و نقل، ارتقا کیفیت و افزایش بهره وری در بخش جابجایی بار و مسافر و بهبود وضعیت معیشت صنعت رانندگان نیز توسط وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و رصد این امور در کارگروه پایش تاکنون صورت گرفته و در آینده نیز با جدیت بیشتری به این امر اهتمام خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی حمل و نقل را موتور محرک صنعت و اقتصاد کشور دانسته و بر لزوم ارتقا کیفیت و خدمات قابل ارائه این بخش تاکید داشته و در عین حال لازمه آن را ایجاد بستر مناسب، پر بازده و با توجیه اقتصادی برای فعالان این بخش بیان کرد.

افندی زاده در سی و ششمین کارگروه پایش بر لزوم پیگیری و مساعدت وزارت صمت برای رفع کمبودها و تأمین نیازهای کامیون داران و رانندگان فعال در بخش حمل و نقل جاده‌ای تاکید کرد.

در این جلسه عنوان شد که شرکتهای تولید کننده روغن موتور در برخی از پایانه‌های باری از جمله در پایانه‌های استان تهران قزوین و سیستان و بلوچستان مستقر شده اند.

همچنین مقرر شد در راستای تأمین نیاز کامیون داران به روغن موتور و توزیع مناسب و بی واسطه روغن هماهنگی‌های لازم بین وزارت صمت و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای افزایش این مراکز در سایر استان‌ها صورت پذیرد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

همچنین نیاز سالانه کشور به انواع لاستیک سنگین حدود یک میلیون و دویست هزار حلقه است که در حال حاضر تنها ۳۰ درصد نیاز بازار از تولید داخل و ۷۰ درصدمابقی از طریق واردات تأمین می‌شود که در این زمینه همکاری وزارت صمت، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و اصناف مرتبط از الزامات برای توزیع عادلانه و بی واسطه این کالاست.

در ادامه و با توجه به وظیفه ذاتی کارگروه پایش برای رصد وضعیت حمل و نقل و رفع مشکلات و موانع اصناف و کامیون داران و فعالان بخشی حمل و نقل، مقرر شد جلساتی با محوریت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و با حضور وزارت صمت، وزارت کشور، اصناف و شرکت‌های تولید کننده لاستیک و روغن اصلاح فرآیند توزیع این محصولات برگزار و نتایج در جلسه آتی این کار گروه ارائه شود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اخبار مرتبط
اشتراک گذاری