طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

۵۰ درصد از پروژه تعریض و بهسازی محور چنداب گرمسار انجام شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کد خبر: 22117
زمان انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار مهر، وحید صداقت صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی اداره کل راهداری استان سمنان با بیان اینکه ۵۰ درصد از پروژه تعریض و بهسازی محور چنداب گرمسار انجام شده است، تاکید داشت: اصلاح شش قوس موجود در این جاده با هدف کاهش تصادفات در زمره بخش‌های مهم آن است.

وی افزود: پروژه اصلاح نقطه پرحادثه محور چنداب- گرمسار از ابتدای سال جاری آغاز شده که با تعریض و بهسازی باند جنوبی این محور در محدوده سردره ضمن ارتقای ایمنی جاده برای مسافران عبوری شعاع دید نیز با حذف پیچ‌های تند افزایش یافته و احتمال وقوع حوادث به حداقل خواهد رسید.

سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان ادامه داد: با توجه به قرارگیری این محور در کریدور شرق به غرب و همجواری با پایتخت کشور همواره با افزایش تردد همراه بوده و بالطبع نیازمند بازطراحی و اصلاح نقاط هندسی بود که با مطالعه‌ای که انجام شد عملیات اجرایی آن شروع شده و تا کنون با پیشرفت ۵۰ درصدی همراه بوده است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

صداقت افزود: عملیات ترانشه برداری این پروژه با حجمی بالغ بر ۲۴۵ هزار متر مکعب در این محور به پایان رسیده و با عنایت به قرار گیری پروژه در محدوده کوهستانی مقرر شده است ابنیه فنی موجود با توجه به تعریض حادث شده با افزایش طول همراه باشند.

وی با بیان اینکه ادامه طرح به طول شش کیلومتر در دست اجرا است، ابراز کرد: با اصلاح شش قوس موجود در این طرح و بهره برداری از آن سرعت مطمئن تردد خودروها از ۸۰ به ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت ارتقا خواهد یافت.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اخبار مرتبط
اشتراک گذاری